آخرین اخبار بین الملل


زلنسکی ,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل

اعتراض زلنسکی به هراس‌افکنی بیش از حد آمریکا بر سر اقدامات روسیه

رئیس‌جمهوری اوکراین یک جنگ تمام‌عیار با روسیه را بعید ندانست، اما گفت کی‌یف همچون کشتی تایتانیک در حال غرق شدن نیست و واشنگتن و رسانه‌های…

خزعلی آمریکا را به گزینه نظامی تهدید کردخزعلی آمریکا ,اخباربین الملل,خبرهای بین الملل
دبیرکل عصائب اهل‌الحق عراق تأکید کرد که گروه‌های مقاومت جز با خروج نیروهای آمریکایی، از گزینه نظامی دست برنخواهند داشت.

به  گزارش فارس؛ شیخ قیس خزعلی دبیرکل عصائب اهل‌الحق عراق اعلام کرد که گروه‌های مقاومت تا زمانی‌ که نیروهای آمریکایی از این کشور خارج نشوند، به استفاده از گزینه نظامی علیه آنها ادامه خواهند داد.

 

براساس گزارش «السومریه نیوز»، شیخ قیس خزعلی روز دوشنبه (دیروز) تصریح کرد که گروه‌های مقاومت گزینه نظامی علیه نیروهای آمریکایی را جز با خروج آنها از عراق متوقف نخواهند کرد و به حملات خود ادامه خواهند داد.

 

دبیرکل عصائب اهل‌الحق گفت: همه ما خود را برای تمام چالش‌ها و احتمالات آماده کرده‌ایم و خیال نکنید که ما از تهدید می ترسیم. تصمیم تشدید مقابله عملا اتخاذ شده و آمریکایی‌ها مطمئن باشند آمادگی کامل برای پاسخ به آنها وجود دارد.

 

وی اضافه کرد: تمام درگیری‌هایی که الحشدالشعبی وارد آن شده، نتیجه‌ای جز پیروزی و موفقیت نداشته است؛ الحشدالشعبی تنها مؤسسه نظامی است که هم از مقبولیت شرعی و هم از مقبولیت قانونی برخوردار است.

 

گروه‌های مقاومت عراق بارها تأکید کرده‌اند که طبق قانون مصوب پارلمان این کشور، نیروهای آمریکایی باید عراق را ترک کنند و تا زمانی که این خواسته محقق نشود، حملات نظامی در مناطق مختلف عراق علیه آنها محتمل خواهد بود.

 

در همین راستا یکشنبه شب چند کاروان حمایت لجستیک متعلق به نیروهای آمریکایی در استان‌های حله، ناصریه، سماوه و دیوانیه عراق مورد هدف قرار گرفتند.

 

رسانه‌های عراقی گزارش داده بودند که یک کاروان حمایت لجستیک وابسته به نیروهای آمریکایی در استان حله عراق مورد هدف قرار گرفت.کاروانی دیگر در استان ناصریه و دو کاروان هم در استان‌های سماوه و دیوانیه مورد حمله قرار گرفته بودند.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------