۱۸ کشته و زخمی در انفجار ۶۱ دکل برق در عراق/الکاظمی فرمان صادر کرد ,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل
دولت عراق از کشته و زخمی شدن ۱۸ تن در جریان انفجار ۶۱ دکل برق طی دوره اخیر خبر داد.

 به  گزارش ایسنا به نقل از روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، رسانه دولتی عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد: حملاتی که شبکه ملی برق در معرض آن قرار گرفت به کشته شدن هفت تن و زخمی شدن ۱۱ تن و تخریب ۶۱ دکل برق منجر شد.

 

در این بیانیه مشخص نشده که در چه دوره‌ای این انفجارها رخ داد اما در طول روزهای گذشته مسئولان عراقی از انفجار چندین دکل برق در استان‌های دیالی و کرکوک و صلاح الدین خبر دادند.

 

در این راستا مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق به نیروهای امنیتی دستور داد که اقدامات لازم را برای حفاظت از دکل‌های برق اتخاذ کنند.

 

در نشست تیم بحران با حضور مسئولان پرونده انرژی و رهبران دستگاه‌های امنیتی حفاظت از دکل‌های برق در برابر حملات خرابکاران و تروریست‌ها صحبت شد و فرماندهی عملیات مشترک گزارشی را از اقدامات خود برای حفاظت از این دکل‌ها ارائه کرد.

 

شنبه وزارت برق در دو بیانیه از آسیب رسیدن به پنج دکل برق به دلیل حملات با بمب در نینوا و الانبار خبر داد.

 

جمعه بعد از حملات افراد ناشناس به دکل‌های برق در استان‌های دیالی و صلاح الدین برق تمام استان‌ها قطع شد.

 

به دنبال قطعی برق اخیر الکاظمی دستور تشکیل کمیته‌ای را در این باره داد و استعفای ماجد حنتوش، وزیر برق و احمد خیری، مدیر کل شرکت انتقال برق را پذیرفت.

 

در این راستا حسین علاوی، مشاور نخست وزیر عراق درباره راهکارهای فوری کشورش برای حل بحران برق صحبت کرد.

 

وی گفت: دولت عراق درحال حاضر پرونده برق را با اردن، مصر و کشورهای شورای همکاری خلیج (فارس) بررسی می‌کند و احتمالا نتیجه این مذاکرات ظرف چند ماه مشخص شود. بغداد درحال حاضر درحال اجرای اقداماتی برای حل بحران از جمله استفاده از انرژی خورشیدی است.

 

وی گفت: گروه‌های تروریستی از جمله داعش احتمالا موجب وخامت بحران برق در عراق شده‌اند و مانع انتقال برق می‌شوند مثل اتفاقی که اخیر در استان‌های الانبار، نینوا و مناطق دیگر عراق رخ داد.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------