آخرین اخبار بین الملل


وزیر خارجه آمریکا,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل

آمریکا: ورود روسیه به خاک اوکراین با واکنش سریع روبرو خواهد شد

وزیر خارجه آمریکا گفت: هرگونه ورود روسیه به خاک اوکراین با واکنش سریع و یکپارچه واشنگتن و متحدانش روبرو خواهد شد. به گزارش مهر، وزیر خارجه…

"سندروم هاوانا"؛ ماجرای بیماری عجیبی که به جان دیپلمات های آمریکایی افتاده!سندروم هاوانا ,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل
مقام‌های اتریش از تحقیق درباره گزارش‌هایی خبر داد‌ه‌اند که بر اساس آن‌ها گفته می‌شود دیپلمات‌های آمریکایی در وین نشانه‌های بیماری مرموزی به نام «سندرم هاوانا»‌ را تجربه کرده‌اند.ما به عنوان کشور میزبان، این گزارش‌ها را بسیار جدی می‌گیریم و برای یافتن راه‌حل مشترک با آمریکا همکاری می‌کنیم.  

به گزارش  نواندیش، نشریه پولیتیکو در مورد سندروم هاوانا نوشت: وزارت مناسبات اروپایی و بین‌المللی اتریش، روز یکشنبه ۱۸ ژوییه اعلام کرد: ما به عنوان کشور میزبان، این گزارش‌ها را بسیار جدی می‌گیریم و برای یافتن راه‌حل مشترک با آمریکا همکاری می‌کنیم.

 

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا یک روز قبل از آن گفته بود که دولت آمریکا ‌درباره گزارش‌ها مبنی بر ناخوشی‌های غیرقابل‌توضیح میان کارکنان سفارت آن کشور در وین تحقیق می‌کند.

 

مبتلایان به سندرم هاوانا نشانه‌هایی چون سرگیجه آنی و از دست دادن تعادل، تهوع، سردرد و فشار در ناحیه سر داشته‌اند که گاهی با صدای «زنگ در گوش» همراه بوده است. برخی از آن‌ها گفته‌اند که با تغییر جغرافیا بهبود یافته‌اند اما بعضی دیگر می‌گویند که سال‌ها پس از کار در وین، کماکان با آسیب‌های مغزی ناشی از آن دوره و عوارضی چون سردرد دست به گریبان بوده‌اند. 

 

اولین گزارش‌ها درباره ابتلا به عوارض سندروم هاوانا در سال ۲۰۱۶ در کارکنان سفارت ایالات متحده آمریکا در کوبا منتشر شد و کارشناسان دولت فدرال آمریکا از آن زمان در حال تحقیق‌اند تا دریابند چه چیز یا چه کسی عامل این نشانه‌های مرموز است.

 

موارد مشابه ابتلا در روسیه، چین و کشورهای دیگر نیز گزارش شده و یک کمیته سنای آمریکا در ماه آوریل اعلام کرده است که به نظر می‌رسد شمار موارد ابتلا در حال افزایش است.

 

در ماه مه ۲۰۲۱، دو مقام وزارت دفاع آمریکا گفتند که پنتاگون قصد دارد از تمام کارکنان نظامی و غیرنظامی دولت بخواهد هرگونه نشانه مشکوک از ابتلا به سندرم هاوانا را گزارش کنند. به گزارش شبکه خبری سی‌ان‌ان، نشانه‌های سندرم هاوانا در سال‌های اخیر میان دیپلمات‌ها، جاسوس‌ها و کارکنان ارتش آمریکا در سراسر جهان دیده شده است.

 

اینکه وزارت دفاع آمریکا ارسال چنین درخواستی را بررسی می‌کند، نشانه اهمیت موضوع، نگرانی سطوح ارشد پنتاگون و لزوم گردآوری اطلاعات بیشتر درباره این بیماری است.

 

پنتاگون به اعضای ارشد کنگره گفته است که درباره این حملات مشکوک به روسیه مظنون است؛ اما روسیه هرگونه مسئولیت در این زمینه را انکار کرده است.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------