اردوغان: در حال مذاکره با طالبان هستیم / شاید بتوانم با رهبر طالبان برای پایان دادن به جنگ در افغانستان ملاقات کنماردوغان ,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل
«رجب طیب اردوغان» رییس جمهور ترکیه چهارشنبه شب در اظهاراتی گفت که کشورش در حال مذاکره با گروه طالبان است. رییس جمهور ترکیه اضافه کرد: اوضاع افغانستان به مرحله خطرناکی رسیده است و بایستی اوضاع کنترل شود. 

به گزارش ایرنابه نقل ازخبرگزاری آناتولی ترکیه، اردوغان افزود: شاید بتوانم در آینده با رهبر طالبان با هدف تلاش برای پایان دادن به جنگ در افغانستان ملاقات کنم.

 

وی گفت: من عصر امروز با طرف قطری درباره توقف پیشروی طالبان و راه‌های دستیابی به آشتی گفت و گو کردم.

 

رییس جمهور ترکیه اضافه کرد: اوضاع افغانستان به مرحله خطرناکی رسیده است و بایستی اوضاع کنترل شود.

 

گروه طالبان تا کنون شهرهای فیض آباد، شبرغان، نیمروز، قندوز، سرپل، سمنگان، پلخمری، تخار و فراه را تصرف کرده است و شهرهای غزنی، هلمند، قندهار و هرات نیز در محاصره طالبان قرار دارد.

 

اشرف غنی رئیس جمهوری افغانستان به تازگی اعلام کرد دلیل وخیم شدن اوضاع امنیتی افغانستان به دلیل تصمیم "ناگهانی" آمریکا برای خروج تمام نیروهای خود از منطقه است. رئیس جمهوری افغانستان به پارلمان این کشور گفت: ما با یک وضعیت پیشبینی نشده در سه ماه گذشته مواجه بودیم. دلیل وضعیت کنونی ما این است که این تصمیم (خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان) ناگهانی گرفته شده است.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------