طرح کنگره امریکا: ارائه اینترنت آزاد و بدون فیلتر برای کوبا ,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل
کنگره امریکا طرحی را در دست دارد که براساس آن از دولت این کشور خواسته شده اینترنت آزاد و بدون فیلتر را مستقیم در دسترس مردم کوبا قرار دهد تا فیلتر و موانع دولت کوبا علیه اینترنت دور زده شود.  

به گزارش عصرایران، خبرگزاری فرانسه با انتشار این خبر نوشت که این اقدام با مخالفت شدید دولت کوبا روبه رو شد و وزیر خارجه کوبا آن را "تجاوز" توصیف کرد.

 

دولت کوبا نظارت سختگیرانه ای بر اینترنت در این کشور دارد و محدودیت های زیادی را برای دسترسی مردم به سایت ها و برنامه های مختلف ایجاد می کند.

 

وزیر خارجه کوبا گفت که تحریم های شدید امریکا که در دولت سابقه آمریکا (دونالد ترامپ) اعمال شدند مانع اساسی دربرابر دسترسی آزاد و حاکمیتی ملت کوبا به اینترنت است.

 

در تظاهرات اعتراضی و بی سابقه اخیر در کوبا، عکس و فیلم و خبرهای این تظاهرات ضددولتی از طریق شبکه های اجتماعی به شکل گسترده ای دست به دست شد.

 

دولت کوبا در واکنش به این موضوع، اینترنت را در سراسر کشور به مدت 5 روز کامل قطع کرد.

 

وزیر خارجه کوبا (برونو رودریگز) در واکنش به این طرح مجلس سنای امریکا در توییتر نوشت: "تجاوز مجلس سنای امریکا را از طریق تعدیل طرح مربوط به اینترنت در کوبا محکوم می کنیم؛ این موضوع در تجارت فریبکاری سیاسی تخریبی در فلوریدا سهیم است".

 

سناتور ارائه کننده این طرح در کنگره آمریکا، خود یک کوبایی تبار است.

 

سناتور کوبایی تبار از ایالت فلوریدای امریکا (مارکو روبیو) پیشنهادی را برای ایجاد صندوق ایجاد فناوری های لازم برای تامین امکان دسترسی به اینترنت در کوبا مطرح کرده است.

 

کشور کوبا با 11 میلیون نفر جمعیت، جزیره ای کوچک در نزدیکی خاک امریکاست. کوبا و امریکا حدود 160 کیلومتر فاصله دارند.

 

براساس این طرح پیشنهادی، ارائه اینترنت آزاد و بی فیلتر به مردم کوبا از طریق استقرار ماهواره، بالون و دیگر تجهیزات و فعالیت هایی انجام خواهد شد.

 

این سناتور کوبایی تبار امریکا در این باره گفت: فناوری برای اجرای بدون تاخیر این طرح، موجود است. دولت بایدن را به اجرای فوری این طرح فرامی خوانم.

 

رابطه دولت های کوبا و آمریکا به شدت تنش آلود و تیره است. شمار زیادی از مخالفان دولت کوبا، با فرار در آمریکا پناهنده شده اند. دولت کوبا تحت تحریم های شدید و کم سابقه امریکاست.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------