«ملا حسن آخوند» رئیس پیشنهادی دولت طالبان | پیام صوتی رهبر جبهه ملی مقاومت افغانستانملا حسن آخوند ,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی
برخی رسانه‌های پاکستان اعلام کردند طالبان افغانستان فردی به نام «ملا حسن آخوند» را به عنوان رئیس دولت معرفی کرده‌اند. 

 به گزارش بهارنیوز، بنابراین گزارش و بر اساس اعلام رهبران ارشد این گروه، طالبان «ملا محمد حسن آخوند» را به عنوان رئیس جدید دولت معرفی کردند. بر اساس اعلام طالبان، آنها تمام مقدمات لازم برای اعلام دولت در روز دوشنبه (امروز) را انجام داده اما بنا به دلایل "اجتناب‌ناپذیر" این امر به تعویق افتاد. به گفته مقامات طالبان، دولت جدید احتمالاً روز چهارشنبه معرفی می‌شود "یا ممکن است چند روز دیگر به تعویق بیفتد".

 

بر اساس گزارش رسانه‌های پاکستان، «هبت الله آخوندزاده» رهبر طالبان «ملا محمدحسن آخوند» را به عنوان رئیس‌جمهور یا رئیس الوزرا و یا سرپرست جدید دولت افغانستان پیشنهاد داده و «ملا برادر آخوند» و «ملا عبدالسلام» به عنوان معاونان وی کار خواهند کرد. «ملا محمدحسن آخوند» در حال حاضر رئیس قدرتمندترین نهاد تصمیم‌گیری طالبان یا همان شورای رهبری بوده و از بنیانگذاران جنبش مسلحانه است و سابقه ۲۰ سال ریاست شورای رهبری طالبان را در کارنامه دارد

 

اولین پیام صوتی احمد مسعود خطاب به سران کشورهای جهان و مردم افغانستان

‏احمد مسعود، رهبر جبهه مقاومت، در یک پیام صوتی که در صفحه فیسبوک‌اش نشر کرده است می‌گوید که نیروهای آنان در پنجشیر حضور دارند و به مبارزه شان با نیروهای طالبان ادامه می‌دهند.

 

ملا حسن آخوند ,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی

احمد مسعود در این پیام اضافه کرد  با قیام مسلحانه، تظاهرات در داخل و خارج از راه نوشتن و یا هر راه دیگر آغاز کنند و وی در کنار آنها برای آزادی مردم این کشور است.

 

وی  با بیان اینکه برای حفظ استقلال ،عزت ،عدالت و سربلندی کشور مبارزه می کند گفت که گروه طالبان بدون توجه به اعلامیه علما،با آغاز حمله هویت خود را نشان  داد.

 

فرمانده جبهه مقاومت ملی افغانستان با بیان اینکه در حمله گسترده طالبان تعدادی از مردم و خانواده اش کشته شده اند.

 

وی اظهار داشت طالبان می خواهد کشور را در انزوای اقتصادی و سیاسی قرار دهد .

 

احمدمسعود گفت که تعداد زیادی از نیروهای بیگانه در کنار طالبان علیه مردم جنگیده اند.

 

وی اظهار داشت جامعه جهانی و برخی از کشورها با ایستادن در کنار طالبان به این گروه جرئت دادند که این حوادث را در افغانستان رقم بزنند.

 

فرمانده جبهه مقاومت با بیان اینکه طالبان افراطی تر و متعصب تر از گذشته اند گفت انهایی که در کنار طالبان قرار گرفته اند از خواب غفلت بیدار شوند.

 

این در حالی است که ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان از تصرف پنجشیر خبر داد و گفت که استاندار این شهر نیز انتخاب شده است.

 

برخی از منابع اعلام کرده اند که نیروهای مقاومت ،استانداری پنجشیر را از طالبان پس گرفته اند.

 

این خبر تاکنون از طرف منابع رسمی تایید  نشده و طالبان نسبت به ان واکنشی نشان نداده اند.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------