پیشنهاد رئیس جمهور کره جنوبی؛ ممنوعیت خوردن گوشت سگممنوعیت خوردن گوشت سگ ,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل
صنعت حیوانات خانگی در کره جنوبی رو به رشد است و تعداد بیشتری از مردم در خانه‌های خود سگ نگه می دارند. رئیس جمهور کره جنوبی یکی از آنها است. 

"مون جه-این" رئیس جمهور کره جنوبی به ممنوعیت خوردن گوشت سگ در این کشور  اشاره کرد و .

 

دفتر ریاست جمهوری کره جنوبی اعلام کرد که سُنَت خوردن گوشت سگ در این کشور به یک شرمساری بین المللی تبدیل شده است.

 

به گزارش عصرایران، گوشت سگ از دیرباز بخشی از مواد اولیه برخی غذاهای کره جنوبی بوده و براساس آمار تقریبی سالانه حدود یک میلیون سگ در این کشور خورده می‌شدند.

 

اینک خوردن گوشت سگ در کره جنوبی کاهش یافته زیرا مردم سگ‌ها به عنوان همراه، حیوان خانگی و نه یک دام پذیرفته‌اند.

 

اعتراضات علیه خوردن گوشت سگ در کره جنوبی افزایش یافته است زیرا تعداد بیشتری از مردم این کشور از داشتن و نگهداری از سگ استقبال کرده اند/ عکس: خبرگزاری فرانسه

ممنوعیت خوردن گوشت سگ ,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل

 

سُنَت خوردن گوشت سگ در بین نسل جوان کره جنوبی به تابو تبدیل شده و فشار فعالان حقوق حیوانات نیز بر سر این موضوع افزایش یافته است.

 

به گفته سخنگوی ریاست جمهوری کره جنوبی "مون" در دیدار هفتگی به "کیم بو کیوم" نخست وزیر این کشور گفت: "آیا زمان آن فرا نرسیده که به شکلی آینده‌نگرانه ممنوعیت استفاده از گوشت سگ را در نظر بگیریم"؟

 

صنعت حیوانات خانگی در کره جنوبی رو به رشد است و تعداد بیشتری از مردم در خانه‌های خود سگ نگه می دارند. رئیس جمهور کره جنوبی یکی از آنها است.

 

"مون" یکی از دوستداران سگ‌ها است و در محوطه ریاست جمهوری چندین سگ دارد. "مون جه این" پس از ورود به کاخ ریاست جمهوری یک سگ خیابانی به نام "توری" را نجات داد و از آن مراقبت کرد.

 

پذیرش "توری" یکی از تعهدات عملی "مون" در مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری  آینده در این کشور است و این سگ به اولین سگ نجافت یافته و راه یافته به "کاخ آبی" (کاخ ریاست جمهوری کره جنوبی) تبدیل شده است.

 

این در حالیست که روند محبوب شدن سگ‌ها به عنوان حیوانات خانگی دیگر نامزدهای انتخاباتی ریاست جمهوری سال  آینده کره جنوبی را بر آن داشته تا آنها نیز در کارزارهای انتخاباتی خود برنامه هایی را برای حمایت از این حیوانات خانگی ارائه دهند.

 

"مون جه-این" رئیس جمهور کره جنوبی با سگ‌هایش در "کاخ آبی" ریاست جمهوری در سئول- کره جنوبی/ عکس: EPA

ممنوعیت خوردن گوشت سگ ,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل

 

 

اظهارات "مون" در جریان صحبت از بهبود سیستم "مراقبت از حیوانات خانگی رها شده" مطرح شد.

 

قانون کنونی حفاظتِ از حیوانات کره جنوبی عمدتا برای جلوگیری از کشتار سگ و گربه در نظر گرفته شده و فعل مصرف و خوردن آن را ممنوع نمی‌کند.

 

با این حال مقامات کره جنوبی پیش از برگزاری مراسم‌های بین‌الملی مانند "المپیک زمستانی 2018 در شهر پیونگ‌چانگ"  از همان قانون ممنوعیت کشتار سگ و قوانین سخت‌گیرانه بهداشتی برای سرکوب مراکز پرورش سگ و بستن بسیاری از رستوران‌ها که به سرو گوشت این حیوان می‌پرداختند، استفاده کردند.

 

تصویر یک سگ در قفس مرکز فروش گوشت سگ در "ونجو" کره جنوبی/ عکس: رویترز

ممنوعیت خوردن گوشت سگ ,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل

 

رویترز در این باره نوشت: خوردن گوشت سگ در بازار کره جنوبی مانند گذشته مرسوم نیست و عمدتا افراد مسن به خوردن گوشت این حیوان می‌پردازند.

 

تنها برخی از رستوران ها غذاهای تهیه شده از گوشت سگ را سرو می‌کنند و تنها در بازار و مکان‌های خاصی می‌توان گوشت این حیوان را خرید.

 

سگ "مون جه این" رئیس جمهور کره جنوبی در سال 2018 زایمان کرد و 6 بچه به دنیا آورد/ عکس: خبرگزاری فرانسه

ممنوعیت خوردن گوشت سگ ,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------