بلینکن روسیه را متهم به تحریف تاریخ برای توجیه جنگ در اوکراین کرد/ حمایت پلوسی از قراردادن روسیه در فهرست کشورهای حامی تروریسمجنگ در اوکراین ,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل
آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا، ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه را متهم به تحریف تاریخ برای توجیه جنگ در اوکراین کرد. 

 آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا روز شنبه به وقت محلی در بیانیه‌ای به مناسبت هفتاد و هفتمین سالگرد پیروزی بر آلمان نازی گفت: از آنجایی که بار دیگر جنگ در اروپا بیداد می‌کند، ما باید عزم خود را برای مقاومت در برابر کسانی که به دنبال دستکاری حافظه تاریخی برای پیشبرد جاه‌طلبی‌هایشان هستند، افزایش دهیم.

 

وی ادامه داد: ولادیمیر پوتین  رئیس جمهوری روسیه تلاش می کند تا تاریخ را تحریف کند تا جنگ بی دلیل و بی رحمانه خود علیه اوکراین را توجیه کند.

 

ویلیام برنز رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) پیش از این گفت: ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه روی مرحله دوم جنگ خود در اوکراین حساب زیادی باز کرده و معتقد است تشدید درگیری ها در اوکراین نتایج جنگ را برای او بهبود می بخشد.

 

رییس سازمان سیا ادامه داد پوتین فکر می کند که نباید به هیچ وجه در این جنگ شکست بخورد. فکر می کنم او قانع شده است که تشدید درگیری ها در اوکراین هنوز به او اجازه می دهد تا پیشرفت بدست آورد.

 

برنز افزود: ما به عنوان یک جامعه اطلاعاتی، شواهد عملی در این مرحله از برنامه ریزی روسیه برای استقرار یا حتی استفاده بالقوه از سلاح های تاکتیکی  هسته ای  نمی بینیم.

 

حمایت رئیس مجلس آمریکا از قراردادن روسیه در فهرست کشورهای حامی تروریسم

نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا از درخواست اوکراین از کنگره ایالات متحده برای معرفی روسیه به عنوان کشور حامی تروریسم حمایت کرد.

 

نانسی پلوسی در مصاحبه با شبکه "ام اس ان بی سی"  در پاسخ به این سوال که آیا او از این درخواست اوکراین حمایت می کند؟ گفت: کاملا از این درخواست حمایت می کنم و مدتی است که این امر را دنبال کرده ام. اگر روسیه در فهرست کشورهای حامی تروریسم قرار نگیرد، باید این فهرست را پاره کنیم.

جنگ در اوکراین ,اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل

 

پلوسی ادعا کرد: رهبر یک قدرت هسته ای به کشوری دیگر حمله کرده است و به استفاده از تاکتیک های هسته ای تهدید کرده و سربازان خود را به تجاوز به کودکان و مادران و آدم ربایی کودکان ترغیب کرده است. این اقدامات خشن خارج از محدوده رفتار انسان های متمدن است.

 

رییس مجلس نمایندگان آمریکا تاکید کرد: ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه یک ترسو است. او درحال جنگ با کودکان و غیر نظامیان است. او از کودکان به عنوان یک سلاح در جنگ استفاده می کند. بنابراین فکر می کنم آنها باید در فهرست کشورهای حامی تروریسم قرار گیرند و امیدوارم این امر رخ دهد.

 

این سیاستمدار آمریکایی افزود که در صورت انجام چنین اقدامی، شرایط برای اعمال تحریم های بیشتر علیه روسیه فراهم می شود بنابراین "این یک اقدام بسیار مهم است."

 

مقام ارشد دومای روسیه: آمریکا مستقیما در جنگ اوکراین درگیر است

 ارشدترین نماینده پارلمان روسیه امروز شنبه آمریکا را به هماهنگی عملیات نظامی در اوکراین متهم کرد و گفت که واشنگتن بطور مستقیم در جنگ اوکراین درگیر است.

 

به گزارش ایرنا،  ویاچسلاو ولودین، رئیس مجلس سفلی در دوما، روز شنبه در کانال تلگرام خود نوشت: اقدامات واشنگتن در اوکرین نشانگر دخالت مستقیم و اقدام نظامی این کشور علیه روسیه است.

 

وی  افزود: «واشنگتن اساساً عملیات نظامی را هماهنگ و توسعه می‌دهد و از این طریق مستقیماً در اقدامات نظامی علیه کشور ما مشارکت دارد.»

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------