هوش مصنوعی: در پیشگیری از کرونا استفاده از ماسک مؤثرتر از قرنطینه استاخبار,اخبار پزشکی,ماسک
نتایج بررسی هوش مصنوعی نشان می‌دهد که سیاست استفاده از ماسک مؤثرتر از قرنطینه است؛ کارشناسان باور دارند، بدون استفاده از ماسک و حتی با تأکید بر رعایت ادامه فاصله اجتماعی، میزان عفونت افزایش یافته و تقریبا نیمی از جمعیت مبتلا می‌شوند.

به گزارش فارس به نقل از سی‌جی‌تی‌ان، نتایج بررسی هوش مصنوعی نشان می‌دهد، پوشیدن ماسک صورت از قرنطینه مؤثرتر است.

 

در بسیاری از کشورها استفاده از ماسک صورت از زمان شیوع بیماری کووید ۱۹ مورد بحث و گفت‌و‌گو بوده است.

 

یک تیم تحقیقاتی در ماه آوریل مطالعه‌ای را منتشر کردند و از مدل‌های رفتاری هوش مصنوعی برای تأیید اهمیت پوشش ماسک در جلوگیری از شیوع ویروس کرونا استفاده کردند.

 

آنها دریافتند که اگر بیش از ۸۰ درصد از جمعیت تا ۵۰ روز پس از شیوع این ویروس از ماسک صورت استفاده کنند، هنوز می‌توان کرونا را مهار کرد. 

 

محققان دانشگاه کمبریج، کالج دانشگاه لندن، Ecole de Guerre Economyique و دانشگاه علم و فناوری هنگ کنگ دو مدل هوش مصنوعی را برای پیش بینی تأثیر ماسک روی ویروس کرونا آزمایش کردند.

 

نتیجه گیری این است که سیاست استفاده از ماسک مؤثرتر از قرنطینه است؛ کارشناسان باور دارند، بدون استفاده از ماسک و حتی با  تأکید بر رعایت ادامه فاصله اجتماعی، میزان عفونت افزایش یافته و تقریبا نیمی از جمعیت مبتلا می‌شوند.

 

پژوهشگران می‌گویند: اگر ماسک به درستی مورد استفاده قرار گیرد، حتی ماسک‌های پارچه‌ای که در خانه تولید می‌شود، می‌تواند به کاهش انتقال ویروس کمک کند.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------