اخبار پزشکی


اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,ویروس کووید ۱۹

کرونا مخوف تر از مرس و سارس/این ویروس مدام در حال تغییر است

دبیر انجمن ویروس شناسی، با اذعان به قدرت ویروس کووید ۱۹، گفت: این ویروس آمده که نقاط ضعف ویروس های هم خانواده خودش را…


تشخیص کرونا تنها در 90 دقیقهاخبار,اخبار پزشکی,دستگاهی برای تشخیص کرونا
پژوهشگران دانشگاه کمبریج دستگاهی ابداع کرده‌اند که از قابلیت سریع تشخیص کووید-۱۹ برخوردار است و می‌تواند نتیجه را ظرف 90 دقیقه اعلام کند.

به گزارش فارس به نقل از دیلی‌میل، بیمارستان‌های موسسه سلامت انگلیس ادعا می‌کنند ماشین تست سریع ویروس کرونا که در ۹۰ دقیقه نتیجه را ارائه می‌دهد، باعث کاهش زمان بستری بیماران در بخش‌ها می‌شود.

 

پژوهشگران دانشگاه کمبریج دستگاهی موسوم به SAMBA II ابداع کرده‌اند که از قابلیت سریع تشخیص کووید-۱۹ برخوردار است.

 

بیمارستان آدننبروک در کمبریج از دستگاه‌ مذکور استفاده می‌کند تا در کمتر از دو ساعت سواب‌‌های بیماران را بررسی و نتیجه آن را اعلام کند.

 

این دستگاه در مقایسه با سایر دستگاه‌هایی که نتیجه را در عرض ۲۴ یا ۴۸ ساعت ارائه می‌کند به کنترل شیوع ویروس کرونا و آغاز درمان به موقع  آن کمک می‌کند.

 

محققان باور دارند، این دستگاه می‌تواند تفاوت زیادی در آزادسازی تخت‌های بیمارستانی ایجاد کند؛ با استفاده از این دستگاه نسبت اتاق‌های ایزوله که معمولاً برای جدا کردن بیماران آسیب پذیر آلوده به کار می‌روند، از ۳۱ درصد به ۲۱ درصد کاهش می‌یابد.

 

محققان گفتند که این امر می‌تواند همه تفاوت‌ها را در آزادسازی ظرفیت بیمارستان، به ویژه اگر بحران ویروس کرونا در زمستان ادامه یابد، ایجاد کند.

 

بیمارستان آدننبروک در ماه مه تقریباً تمام آزمایش ویروس کرونا را از طریق دستگاه مذکور که سامبا نام دارد، انجام داده؛ دستگاه مذکور سواب‌های بینی را برای وجود دی ان ی ویروس بررسی می‌کند. 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------