ساخت دستگاه نابوده کننده ویروس کرونا در هوا و روی سطوح در امارات/ قارچ چاگا در مهار کرونا موثر استاخبار,اخبار پزشکی,ساخت دستگاه نابوده کننده ویروس کرونا
این دستگاه مانند لایه ازن فعالیت می کند و همه ویروس ها را از بین می برد.

به گزارش جماران به نقل از روزنامه البیان امارات، یک شرکت مستقر در  دبی با همکاری یک شرکت اتریشی دستگاهی ساخته است که همه ویروس ها را از جمله ویروس کرونا را در هوا و روی سطوح در اتاق های در بسته از بین می برد.

 

این دستگاه که «اوزونوس» نام دارد با فناوری جدید کار می کند و ثبت اختراع نیز شده است و به پاکسازی هوا و سطوح کمک می کند. 

 

این دستگاه به همان شکلی که لایه ازن از جو زمین محافظت می کند، فعالیت می کند.

 

روزنامه البیان امارات تأکید کرد که این دستگاه نخستین دستگاه در نوع خود و مهمترین دستگاه است که در زمینه از بین بردن ویروس ها به ویژه ویروس کرونا کارایی خود را ثابت کرده است.

 

«تامی سباستیان» مدیر اجرایی شرکت«مایکرو ادونس کامپیوترز»گفت:«« خوشحالیم که این دستگاه پیشرفته را به جامعه امارات به عنوان اولین کشور در خاورمیانه که در بازارهایش توزیع می شود تقدیم کنیم».

 

***

 

قارچ چاگا در مهار کرونا موثر است

متخصصان مرکز علمی ویروس شناسی و بیوتکنولوژی "ویکتور" کشف کردند که قارچ چاگا تاثیرات ویروس کرونا را مهار می‌کند.در این گزارش آمده است: عصاره قاچ چاگا قابلیت مهارکنندگی بالایی در برابر ویروس کرونا دارد و با توجه به تاثیر محافظتی واضح و میزان کم درجه سمی بودن آن می‌توان در مورد امکان تولید دارو‌های ضد ویروسی از آن سخن بگوییم.

 

تامارا تپلوکا، رئیس آزمایشگاه ویکتور می‌گوید: که تاثیر عصاره قارچ چاگا را روی خود، همسر، اقوام و همکارانی که به ویروس" COVID-۱۹ "آلوده بودند آزمایش کرده است و همه آن‌ها متوجه شدند که بعد از پنج تا هفت روز علائم عفونت از بین رفته است.

 

عصاره قارچ چاگا یک بازدارنده خوب برای تکثیر ویروس

از خواص مهم قارچ چاگا افزایش میزان سیالیت خون است. محققان خواستار ابداع یک بازدارنده از تکثیر ویروس کرونا بر اساس عصاره قارچ چاگا شده اند.این گزارش تاکید می‌کند که دانشمندان قبل از هر چیز برای درمان کرونا، به داروی Bongen که از عصاره غلیظ قارچ چاگا به همراه نمک‌های کبالت و الکل اتیل تشکیل شده است، امیدوارند.

 

هرچند، این دارو اثربخشی کمی در برابر ویروس کرونا دارد و همین امر دانشمندان را به تلاش برای تولید دارو سوق داده است.قارچ چاگا حاوی عناصر نادر زیادی مانند منگنز است که به عنوان یک محرک آنزیم عمل می‌کند. در پایان این گزارش آمده است: برای به دست آوردن یک دارو یا مکمل غذایی بر اساس قارچ چاگا، بی تردید به تحقیقات بیشتری نیاز است؛ اما به هر حال می توان عصاره قارچ چاگا را با هدف مقابله با بیماری‌های ویروسی و پیشگیری از سرطان مصرف کرد.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------