X

اخبار پزشکی


وزیر بهداشت،اخبار پزشکی،خبرهای پزشکی

وزیر بهداشت: پیک چهارم کرونا را پشت سر گذاشتیم

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: امروز با نگاه کارشناسی باید عرض کنم که پیک چهارم کرونا را پشت سر گذاشته‌ایم. به گزارش…

به صدا در آمدن زنگ هشدار کرونا در اصفهان/ شناسایی ۲۶۵ بیمار جدیداخبار,اخبار پزشکی,کرونا در اصفهان
سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا از زنگ هشدار کرونا با تغییر وضعیت رنگ آبی به زرد در شهرستان اردستان خبر داد و شهروندان را از هرگونه عادی انگاری پرهیز کرد.

حجت الله غلامی درگفت و گو با خبرآنلاین با اشاره به وضعیت مطلوب اما شکننده کرونا در استان اصفهان اظهار داشت: در نشست اخیر ستاد استانی مقابله با کرونا دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و کاشان گزارش مبسوطی از روند درگیری استان اصفهان با ویروس کرونا و اقدامات انجام شده ارائه کردند.

 

وی افزود: تغییر رنگ بندی از آبی به زرد در شهرستان اردستان هشداری است که نشان می دهد اگر عادی انگاری نسبت به کرونا تداوم داشته باشد شرایط به روزهای نامطلوب گذشته برمی گردد.

 

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا با تاکید بر رعایت دستورالعمل های بهداشتی و پرهیز از هرگونه تجمع و مهمانی های خانوادگی گفت: متاسفانه رعایت نکات مربوط به کرونا توسط شهروندان از مرز ۹۵ درصد به متوسط ۸۰درصد کاهش یافته است که در هفته های آتی نگران کننده است.

 

تشکیل ستاد سفرهای ایمن در ایام نوروز

غلامی با اعلام تشکیل «ستاد سفرهای ایمن» در ایام نوروز و تدوین دستورالعمل مربوطه با محوریت معاونت عمرانی استانداری اصفهان تصریح کرد:مراسم روز ۲۲ بهمن امسال محدود و به صورت موتوری و خودرویی است.

 

***

 

شناسایی ۲۶۵ بیمار جدید مبتلا به کرونا در اصفهان

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از شناسایی ۲۶۵ مورد ابتلای جدید کرونا در اصفهان خبر داد و نسبت به تجمع ها و مهمانی های روز مادر هشدار داد.

 

آرش نجیمی در گفت‌وگو با خبرآنلاین با اشاره به آخرین وضعیت شیوع کرونا در استان اصفهان به جز شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل اظهار داشت: در شبانه روزگذشته دو هزار و ۱۲۵ بیمار مشکوک به کرونا به مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان مراجعه کرده‌اند.

 

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان افزود:  از این تعداد ۲۶۵ مورد قطعی ابتلا به کرونا شناسایی شد که ۷۸ نفر از این بیماران در مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان بستری شدند.

 

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه طی ۲۴ ساعت اخیر ۶۶ بیمار بهبود یافته کرونا از مراکز درمانی ترخیص شده‌اند، اضافه کرد: این در حالی است که هنوز ۳۸۴ بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان بستری هستند.

 

وی اضافه کرد: ۷۰ نفر از افراد بستری در مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در بخش مراقبت‌های ویژه نگهداری می‌شوند.

 

نجیمی با اشاره به مرگ و میر ۱۱ بیمار مشکوک به کرونا در مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان ابراز داشت: تاکنون تست پنچ نفر مثبت کرونا بوده است.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی