اخبار پزشکی


سویه اومیکرون,اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی

سویه اومیکرون بیماری خفیف ایجاد می‌کند

شورای تحقیقات پزشکی آفریقای جنوبی (SAMRC) پس از انجام یک نمایه بالینی درمورد پذیرش بیماران مبتلا به سویه اومیکرون در استان…

نجات جان 38 هزار آلمانی با واکسن کروناواکسن کرونا در آلمان،اخبار پزشکی،خبرهای پزشکی
بر اساس تخمین "مرکز کنترل بیماری" آلمان واکسن ضد کرونا جان بیش از 38هزار نفر را در این کشور نجات داده است.

به گزارش عصرایران به نقل از آسوشیتدپرس، موسسه "رابرت کخ" آلمان  روز شنبه (امروز) اعلام کرد که بر اساس یک مدل محاسبه، واکسیناسیون سراسری بر ضد کرونا در این کشور در 6 و نیم ماه گذشته جان دستکم 38 هزار آلمانی را از مرگ نجات داده است.

 

این موسسه همچنین تخمین زده با واکسیناسیون سراسری از مراجعه  76 هزار بیمار مبتلا به کووید19 به بیمارستان ها و تقریبا از بستری شدن بیش از 20 هزار نفر در بخش مراقبت های ویژه جلوگیری شده است.

 

همچنین بر اساس این مطالعه تخمینی، واکسیناسیون کرونا در آلمان از ابتلای 706 هزار نفر به ویروس کرونا جلوگیری کرده است.

 

موسسه "رابرت کخ" در بیانیه ای گفته: "اثربخشی بالای کارزار واکسیناسیون علیه بیماری کووید 19 به طرز چشمگیری نشان می دهد که واکسیناسیون راه را برای خروج از همه گیری هموار می کند."

 

دولت آلمان واکسیناسیون سراسری علیه ویروس کرونا را از اواخر سال 2020 آغاز کرد و تاکنون بیش از 45 میلیون نفر یعنی حدود 55 درصد از جمعیت این کشور به طور کامل واکسینه شده اند.

 

وزیر بهداشت آلمان روز شنبه (امروز) گفت در راستای کارزار واکسیناسیون سراسری تاکنون حدود 51.8 میلیون نفر یا 62.3 درصد از جمعیت آلمان حداقل یک دوز واکسن کرونا تزریق کرده اند.

 

واکسیناسیون بر ضد ویروس  کرونا در آلمان که در 2 ماه ابتدایی بسیار کُند پیش می رفت از ماه مارس سال جاری (فروردین 1400 ) سرعت گرفت اما روند واکسیناسیون طی هفته های اخیر بار دیگر کاهش یافته است.

 

برخی از شهروندان آلمان تحت تاثیر کارزارهای ضد واکسن در شبکه های اجتماعی، از زدن واکسن امتناع می کنند.

 

مقامات بهداشتی آلمان نگران موج چهارم شیوع سویه دلتا ویروس کرونا هستند؛ زیرا مسافران آلمانی در روزهای اخیر از تعطیلات تابستانی باز می گردند و مدارس دوباره شروع به کار خواهد کرد در حالی که بیشتر کودکان و نوجوانان آلمانی هنوز واکسینه نشده اند.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------