اخبار پزشکی


آلودگی هوا،اخبار پزشکی،خبرهای پزشکی

آلودگی هوا و تاثیرات مخرب آن بر ارگان‌های بدن

عضو انجمن گوارش و کبد ایران درباره آلودگی هوا و تاثیرات مخرب آن روی بدن انسان توضیحاتی ارائه کرد. محمدصادق غفوری، عضو انجمن…

هشدار فاوچی؛ احتمال شیوع سویه خطرناک‌تر از دلتای ویروس کرونا |چین، ده‌ها مقام دولتی را مجازات کردفاوچی،اخبار پزشکی،خبرهای پزشکی
آنتونی فاوچی، ویروس‌شناس نام‌آشنای آمریکایی و مشاور کاخ سفید نسبت به احتمال شیوع سویه جدید ویروس کرونا هشدار داده است. به باور او افزایش موارد جدید ابتلا به کرونا زمینه را برای جهش جدید و خطرناکتر این ویروس هموار می‌کند.

روند واکسیناسیون کرونا در آمریکا دچار وقفه شده است. این در حالی است که بیش از نیمی از جمعیت این کشور به طور کامل در برابر ویروس کرونا واکسینه شده‌اند. مشکل، عدم تمایل مابقی جمعیت به دریافت واکسن کرونا اعلام شده است.

 

آنتونی فاوچی، مشاور کاخ سفید در ارتباط با بیماری‌های عفونی اعلام کرده است که خطر شیوع سویه جدید ویروس کرونا جدی است.

 

او یگانه راه موثر در مقابله با همه‌گیری کرونا را واکسیناسیون می‌داند و از الزام آن سخن گفته است. در حال حاضر شمار موارد جدید ثبت ابتلا به ویروس کرونا در آمریکا افزایش قابل ملاحظه‌ای یافته است.

 

در حالی که در نیمه نخست ماه ژوئن، میانگین روزانه ابتلا به ویروس کرونا در یک بازه زمانی هفت روزه، حدود ۱۱ هزار مورد در روز بود، اکنون متوسط ابتلای روزانه به این ویروس به ۱۰۰ هزار مورد رسیده است. بیشترین میزان موارد ابتلا مربوط به سویه دلتا می‌شود.

 

فاوچی تاکید کرده است که هرگاه اقدامی برای جلوگیری از گسترش شیوع ویروس کرونا صورت نگیرد، احتمال جهش مجدد این ویروس منتفی نیست.

 

او پیش‌بینی کرده است که سویه جدید می‌تواند خطرناک‌تر از سویه‌های پیشین بوده و چه بسا واکسن‌های موجود نیز در برابر آن ناکارآمد باشند. از این رو، به باور او باید واکسیناسیون را اجباری کرد.

 

شمار قابل ملاحظه‌ای از مردم آمریکا بر این باورند که صدور مجوز استفاده از واکسن‌ها به علت شرایط ناشی از شیوع کرونا اضطراری بوده و تحقیقات لازمه درباره عوارض جانبی آن‌ها صورت نگرفته است.

 

فاوچی ضمن تایید این موضوع ابراز امیدواری کرده است که تحقیقات پیرامون واکسن‌های مقابله با کرونا به‌زودی به فرجام برسد و مجوز اصلی استفاده از این واکسن‌ها صادر شود. احتمال چنین امری حتی در ماه اوت نیز منتفی نیست.

 

چین در پی شیوع ویروس کرونا دلتا، ده‌ها مقام دولتی را مجازات کرد

چین تعدادی از مقامات دولتی را به دلیل ناکامی در مهار شیوع کووید -۱۹ که باعث ایجاد ۹۰۰ مورد عفونت در سراسر کشور در کمتر از یک ماه گذشته شده، مجازات کرده است.

 
ایرنا نوشت: گلوبال تایمز با اعلام این مطلب افزود: بیش از ۳۰ مقام در سراسر کشور از شهرداران و مدیران بهداشت محلی گرفته تا روسای بیمارستان ها و فرودگاه ها، به دلیل سهل انگاری و سوء مدیریت در شیوع کرونا مجازات شده اند.

 

بر اساس این گزارش، دولت پنج مقام شهر یانگژو واقع در شرق این کشور را به دلیل سوء مدیریت در اجرای آزمایش ضد کرونا ساکنان این شهر جایی که کرونا هنوز در حال گسترش است تنبیه کرده است.

 

مقامات چینی ابتدا شیوع ویروس کرونا را حدود یک ماه پیش در شهر نانجینگ شناسایی کردند اما از آن زمان این ویروس در چندین استان چین شایع شده است.  موارد جدید ابتلا به کرونا همچنین در ۱۵ شهر چین از جمله پکن و چنگدو شناسایی شده است.  

 

به گفته رسانه‌های چین، این بزرگ‌ترین موج کرونا در این کشور از زمان شناسایی ویروس کرونا برای اولین بار در شهر ووهان در ماه پایانی سال ۲۰۱۹ است.  

 

اگرچه اکثریت جمعیت چین واکسینه شده اند اما مقامات به واکسن بسنده نمی کنند و در عوض از آزمایش های جمعی و قرنطینه های هدفمند برای از بین بردن ویروس استفاده کرده اند.

 

اقدامات انضباطی اخیر در حالی صورت می گیرد که نوع دلتا کرونا در سراسر جهان شیوع یافته است.

 

در شبانه روز گذشته ۸۹ مورد ابتلا به کرونا در چین گزارش شده است.


کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------