ای وی اف موفق بررسی راهکارهایی برای افزایش شانسای وی اف,ای وی اف موفق

ای وی اف موفق

 

ای وی اف موفق به فاکتورهای زیادی همانند سن، وضعیت بارداری پیشین، نوع مشکل در ناباروری و … بستگی دارد. برای موفقیت در ای وی اف اقدامات پیش از ای وی اف، سبک زندگی و بررسی های پیش از عمل از مهم‌ترین و تاثیرگذار ترین عوامل هستند. درخصوص داشتن یک ای وی اف موفق دکتر فاطمه سروی متخصص زنان، زایمان و نازایی مطالبی را بیان نموده اند که در اینجا به شرح آن مطالب پرداخته ایم.

 

او‌لین نکته برای داشتن یک ای وی اف موفق این است که شکیبایی و صبر داشته باشید. شانس باروری در یک زوج طبیعی ۲۵-۲۰% می باشد. در ای وی اف موفق این میزان در بهترین وضعیت ۳۵% می‌باشد. براین اساس با توقع بالا و انتظار سود صددرصد داشتن، خود و همسرتان را ناامید نکنید. با روحیه و امیدواری بالا یک سیکل درمان ای وی اف موفق را تحت نظر پزشک فوق تخصص نازایی مجرب آغاز نمائید.

 برای موفقیت در ای وی اف به سلامتی خود دقت نمائید.

 

آنچه در این مقاله خواهید آموخت

- برای موفقیت در ای وی اف به سلامتی خود دقت نمائید.

- بررسی ارتباط بین استرس وای وی اف موفق

- آشنایی با مکمل‌هایی برای ای وی اف موفق

- بررسی ارتباط خواب کافی و ای وی اف موفق

- رابطه جنسی و ارتباطش با ای وی اف موفق

 

به خاطر داشته باشید که هر انتخاب کوچکی که در بازه زمانی اولیه بارداری خود انجام می دهید، بر احتمال بقا یا این که از بین رفتن بارداری اثرگذار می باشد، نگهداری از خود در‌این زمان بسیار مهم می باشد. مسلما از مصرف الکل، سیگار یا بقیه مواد بالقوه مضر اجتناب کنید.

 

برای داشتن یک ای وی اف موفق تغذیه مناسب، استراحت فراوان و فعالیت های آرامش بخش مانند پیاده روی های آهسته، همگی در بارداری سالم و ای وی اف موفق نقش دارند. مهم نیست که به چه روشی حامله شده اید، هفته های نخستین حاملگی دشوار بوده و حس خستگی امری طبیعی است. پس حتما برای خود وقت بگذارید.

 

بررسی ارتباط بین استرس و آی وی اف موفق

سقط جنین در بارداری همیشه غم انگیز بوده و زمانیکه پروسه IVF را تکرار می‌کنید، ریسک آن نیز بالاتر می رود. نگرانی ها طبیعی می باشد. ولی باید بدانید که استرس اضافه زیانبار است. باورکنید از یک منبع پشتیبانی عاطفی قابل اطمینان برخوردار هستید، خواه آن فرد شریک زندگی، دوستان، خانواده، درمانگر می باشد.

 

 چنانچه پرسش یا نگرانی دارید، از تماس با مجموعه باروری خود دریغ نکنید، بعضی وقتها یک پاسخ اطمینان بخش تنها چیزی می باشد که شما نیاز دارید. تا حد ممکن استراحت فرمایید و از بارداری جدید خود لذت ببرید تا بتوانید یک آی وی اف موفق را پشت سر بگذارید. حتما برای این کار به دارندگان فلوشیپ فوق تخصصی نازایی، لاپاراسکوپی و اندومتریوز مراجعه کنید.

 

داروهایی که باید قطع کنید را بشناسید

لازم است داروهایی که منجر به عدم موفقیت آی وی اف می شود را بشناسید. در ذیل به مواردی از این قبیل داروها اشاره کرده ایم :

 

- داروهای غیراستروئیدی ضدالتهاب تجویزی و بدون ورژن مانند آسپرین، ایبوپروفن (میدول، ادویل، مورتین) و ناپروکسین.

 

- داروهایی مانند داروهای ضدافسردگی که برای درمان اضطراب، افسردگی و دیگر ناراحتی‌های روانی تجویز می‌گردد.

 

- استروئیدهایی مانند داروهای مورد استفاده برای درمان لوپوس یا آسم .

 

- داروهای ضدتشنج.

 

- داروهایی برای تیروئید.

 

-  داروهای پوستی، به ویژه محصولات دربردارنده استروژن یا پروژسترون.

 

- داروهای شیمی درمانی.

  

ای وی اف,ای وی اف موفق,اقدامات پیش از ای وی اف

اقدامات پیش از ای وی اف

 

آشنایی با مکمل‌هایی برای آی وی اف موفق

چندین مکمل طبیعی وجود دارد که می توانید آنها‌را برای پشت سر نهادن  یک آی وی اف موفق مصرف نمائید.

 

مصرف ویتامین قبل از بارداری را از سی روز یا حتی چندین ماه پیش از شروع سیکل IVF آغاز نمایید تا میزان فولیک اسید در بدنتان افزایش یابد. این امر در موفقیت آی وی اف بسیار مهم و تاثیرگذار می باشد.چون این ویتامین از بروز نقص‌های مادرزادی مغز و نخاع در جنین در حال رشد خودداری می‌کند. حتما برای این کار به دارندگان فلوشیپ فوق تخصصی نازایی، لاپاراسکوپی و اندومتریوز مراجعه کنید.

 

ناگفته نماند که مصرف ویتامین‌های پیش از بارداری حتی موجب بهبود سلامت اسپرم‌های همسرتان هم می‌گردد. همینطور پزشکان مصرف روغن ماهی را برای افزایش رشد جنین پیشنهاد می‌کنند. چنانچه میزان ویتامین D بدنتان پایین باشد، می بایست مصرف مکمل‌های ویتامین D را قبل از آغاز سیکل آی وی اف شروع فرمایید.لازم به ذکر است که پایین بودن میزان ویتامین D در بدن مادر امکان دارد سبب اوتیسم فرزندش گردد. وهمچنین فراموش نکنید که مصرف هیچ مکملی را بدون اجازۀ پزشک معالجتان آغاز نکنید.

 

بررسی ارتباط خواب کافی و آی وی اف موفق

خواب و باروری رابطۀ تنگاتنگی با هم دارند. خواب کافی برای داشتن یک آی وی اف موفق بسیار ضروری و تاثیرگذار می باشد.براساس یک مطالعه، نرخ بارداری خانم‌هایی که هر شب هفت تا هشت ساعت می‌خوابند، بالاتر از خانم‌هایی می باشد که مدت خوابشان کمتر یا بیشتر می باشد.

 

پزشکان دریافته‌اند که میزان ملاتونین، یعنی هورمون تنظیم کننده خواب و تولید مثل، در بازه زمانی ۹ الی ۱۲ شب به نقطه ی اوج می‌رسد. از نظر پزشکان براین اساس ساعت ۱۰ الی ۱۱ شب بهترین فرصت برای خوابیدن می باشد.

 

برای این که خواب سالم به بخشی از برنامه ی روزمره‌تان تبدیل گردد همانطور که گفتیم یکی از مواردی می باشد که سبب آی وی اف موفق می شود. در این خصوص توصیه‌های زیر را فراموش نکنید:

 

- درست پیش از خواب دوش آب گرم بگیرید یا در وان آب داغ دراز بکشید.

- دمای اتاق خوابتان را در حد ۱۵ ـ ۱۹ درجه سانتیگراد نگه دارید.

- در اتاق خوابتان اسطوخودوس بگذارید یا هنگام گرمابه از این گیاه استفاده نمایید.

- نرمش‌های کششی را قبل از خواب انجام بدهید.

- از دو تا سه ساعت پیش از خواب دیگر چیزی نخورید.

- پیش از خواب به موسیقی ملایم گوش بدهید.

- حداقل از سی دقیقه پیش از خواب دیگر به صفحه نمایش دستگاه‌هایی مانند رایانه، موبایل یا تلویزیون نگاه نکنید.

- از چهار تا شش ساعت پیش از خواب، کافئین مصرف نکنید.

 

ای وی اف,ای وی اف موفق,مکمل‌هایی برای آی وی اف موفق

مکمل‌هایی برای آی وی اف موفق

 

رابطه جنسی و ارتباطش با آی وی اف موفق

مردان از سه تا چهار روز قبل از بازیابی اسپرم باید از انزال دستی یا واژینال پرهیز کنند؛ به این دلیل که بهتر است ظرف آزمایش هنگام جمع‌آوری اسپرم، مملو از بهترین اسپرم‌های ممکن باشد تا این که صرفا نمونه‌ای از آنچه بعد از انزال باقی‌مانده است ، در اختیار داشته باشید.

 

برای داشتن یک آی وی اف موفق قرار نیست که رابطه جنسی را به طور کامل متوقف فرمائید، صرفا در روزهای پیش از جمع‌آوری اسپرم کاری انجام ندهید که سبب به انزال گردد. و همچنین ناگفته نماند که دخول بایستی به طور سطحی صورت پذیرد، همسران می بایست از آمیزش واژینال عمیق پرهیز کنند، زیرا این فعالیت باعث تحریک دهانه رحم می‌گردد.

 

چه جراحي هايي با لاپاراسکوپی انجام مي شود؟

تمامي جراحي هاي زنان به غير از سزارين با لاپاراسکوپی انجام مي شود. جراحي هايي كه به منظور شناسايي محل درد شكم يا لگن صورت مي گيرد با لاپاراسکوپی انجام مي شود. معمولا زماني كه با روش هاي غيرتهاجمي نمي توان درد را تشخيص داد از اين روش استفاده مي كنند. در جراحي عمل لاپاراسکوپی ، درد در ناحيه شكم كمتر خواهد بود. در حال حاضر به غير از عمل سزارين مي توان بقيه جراحي ها را با عمل لاپاراسکوپی انجام داد.

 

ای وی اف,ای وی اف موفق,مکمل‌هایی برای آی وی اف موفق

مکمل‌هایی برای آی وی اف موفق

 

پزشك جراح با چند برش و با لوله مجهز به دوربين مي تواند اندام داخل شكمي را مشاهده كند و اين كار بدون بازكردن شكم انجام مي شود.

 

 مهم ترين جراحي هاي لاپاراسکوپی بدين شرح هستند:

- برداشت و قطع اندام هاي بيمار مانند آپانديس و كيسه صفرا

- قطع بخشي از قسمت هاي مشخص شده از سيستم گوارش مانند روده بزرگ يا معده و در صورت امكان درمان و بهبودي اندام هاي مورد نظر

- قطع يا بهبودي سيستم ادراري ماند ميزناي، مثانه، حالب و كليه ها

- قطع يا بهبودي سيستم تناسلي زنانه مانند رحم و لوله هاي فالويي

- انسداد لوله هاي رحمي

- اهدا و گيفت كليه فرد اهداءكننده به فرد دريافت كننده

- روش هاي جلوگيري از وزن مانند Sleeve , Bypass

- ترميم فتق

- بررسي تومورهاي سرطاني در اندام هايي مانند كبد و پانكراس

- بررسي و تشخيص بيماري هاي نادر در اندام هاي شكمي، جراحي اكتشافي بيماري هاي نادر

- مشاهده و بررسي تومور سرطاني در شكم

- بررسي علل دردهاي شكم يا ترميم زخم يا اسكار در بافت

- كشف محل خونريزي يا خون مردگي با وجود فشارخون طبيعي

 

پس متوجه مي شويم كه لاپاراسکوپی يك نوع جراحي نيست بلكه يك شيوه خاص جراحي است كه بيمار درد كمتري را متحمل مي شود.

 

البته اين روش بيشتر در بيمارستان ها انجام مي شود ولي در كلينيك هايي كه مي توان بيمار را به صورت سرپايي درمان كرد از اين روش استفاده مي كنند.

 

به طور كلي با اين روش مي توان جراحي هاي ساده اي كه پيچيدگي هاي چندان زيادي ندارند را مي توان با اين روش انجام داد.

 

جراحي هايي مثل برداشتن رحم، جراحي هاي اندومتريوز، سرطان و اختلالات كف لگن را مي توان با روش لاپاراسکوپی جراحي كرد و جراح بايد در اين زمينه مهارت و تخصص لازم را داشته باشد.

 

در هر صورت به بیماران توصیه می شود در صورت بروز درد شدید پس از جراحی های ای وی اف در هر زمان از شبانه روز به اورژانس بیمارستان مراجعه نمایند.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------