اخبار پزشکی


اخبار,اخبار پزشکی,سزارین

سزارین مناسبتی پیگرد قانونی دارد

رئیس اداره سلامت مادران وزارت بهداشت گفت: درصورت بروز عارضه بر اثر سزاین انتخابی و مناسبتی با متخلفان برخورد قضایی می شود.…


نابودی باکتری‌های مضر با سلاح باکتریایی اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی, باکتری‌های مضر
افزایش مقاومت باکتری‌های مرگبار در برابر آنتی بیوتیک‌ها موجب نگرانی شدید پزشکان شده، اما به تازگی روشی برای نابودی این باکتری‌ها با استفاده از ترشح سمی برخی باکتری های دیگر ابداع شده است. 

به گزارش فارس به نقل از نیواطلس، محققان انگلیسی که به دنبال روشی مطمئن برای از بین بردن باکتری های بیماری زا هستند می گویند می توان از برخی انواع باکتری ها برای مقابله با انواع دیگری از آنها استفاده کرد.

 

باکتری های مختلف برای نابودی یکدیگر از روش های گوناگونی استفاده می کنند. آنها به طور مرتب روش های تهاجمی و دفاعی خود را تغییر می دهند تا بتوانند در نبرد با یکدیگر دست بالا را داشته باشند.

 

پژوهش تازه محققان انگلیسی حاکی از آن است که برخی باکتری ها از یک نوع سیستم ترشح ویژه موسوم به T6SS برخوردارند که مانند یک درفش مولکولی به سمت باکتری هدف حرکت کرده و با نفوذ به درون آن بسته های حاوی سم را به درون باکتری هدف تزریق می کند تا وی از پای درآید.

 

سمی که بدین منظور مورد استفاده قرار می گیرد VgrG2b نام دارد که توسط باکتری موسوم به Pseudomonas aeruginosa به کار گرفته می شود. سم یادشده به واسطه وجود آنزیمی موسوم به متالوپپتیداز بسیار مرگبار است و دانشمندان امیدوارند در آینده بتوان از آن برای نابودی بسیاری از باکتری های بیماری زا استفاده کرد.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------