اخبار پزشکی


بهداشت دهان و دندان,اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی

ارتباط بهداشت دهان و دندان با خطر از دست دادن عضلات

نتایج یک تحقیق جدید، ارتباط بین بهداشت خوب دهان و دندان را با سلامت عمومی در افراد بزرگسال نشان می دهد. به گزارش مهر به نقل…

فرانسه: تعداد موارد ابتلا به کرونا در فرانسه هر سه روز، دو برابر می‌شود. اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی, فرانسه
با افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در فرانسه به ۵۴۲۳ تن و میزان فوتی‌ها به 127 نفر، دولت این کشور درصد اعمال محدودیت‌ها در زمینه مسائلی از قبیل رفت و آمدها در فرانسه است. 

به گزارش فارس، دولت فرانسه به منظور مقابله با شیوع ویروس کرونا، در تدارک برای اعمال مقررات جدید و اعمال محدودیت‌ها در زندگی روزمره ساکنان این کشور است.

 

منابع مطلع به رویترز خبر دادند، دولت فرانسه در آستانه صدور یک فرمان به منظور اعمال محدودیت‌های نسبی در این کشور است؛ فرمانی که معنای آن اعمال محدودیت‌های بیشتر در عرصه عمومی فرانسه است.

 

این منابع البته خبر دادند، هنوز مشخص نیست که دولت (فرانسه) تصمیم نهایی خودش را درباره صدور فرمان به مردم این کشور برای باقی ماندن در خانه‌هایشان و یا اینکه این فرمان برای چه مدت پا برجا است، گرفته باشد.

 

دفتر امانوئل ماکرون رئیس‌جمهور فرانسه اعلام کرد، رئیس‌جمهور و نخست‌وزیر با هم درباره اعلام محدودیت‌ها در فرانسه صحبت کرده‌اند و در صورت تشدید وضعیت بهداشتی در کشور باز هم صحبت خواهند کرد.

 

یک منبع مطلع به رویترز خبر داد، قرار است اجرای فرمان مد نظر دولت در رابطه با اعمال محدودیت‌ها در فرانسه از نیمه شب سه شنبه (فردا شب) آغاز شود.

 

«ادوارد فیلیپ» نخست‌وزیر فرانسه روز شنبه دستوراتی برای مقابله با ویروس کرونا در کشور صادر کرده بود. طبق این فرمان، وی دستور تعطیلی همه رستوران‌ها، مشروب‌فروشی‌ها و سینماها در فرانسه را صادر کرد و همچنین از شهروندان فرانسوی خواست عبور و مرور و فعالیت‌های غیر ضروری خود را کاهش دهند.

 

به رغم فرمان نخست‌وزیر فرانسه، روز گذشته حضور گسترده مردم در پارک‌ها و اماکن عمومی این کشور از پاریش گرفته تا مارسی سبب نگرانی مقام‌های دولت درباره افزایش شیوع ویروس کرونا شد.

 

«مارین لوپن» رهبر حزب افراطی «جبهه ملی» فرانسه به دنبال شیوع گسترده ویروس کرونا در کشورهای اروپایی از دولت این کشور خواسته بود، مرزهایش با دیگر کشورها را ببندد.

 

گمانه‌زنی‌ها درباره اعمال محدودیت‌های جدید در فرانسه در شرایطی مطرح شده که کرونا در این کشور تاکنون ۱۲۷ فوتی داشته و ۵۴۲۳ نفر را هم مبتلا کرده است.

 

«ژروم سالامون» رئیس سازمان بهداشت عمومی فرانسه در مصاحبه با شبکه رادیویی «فرانس اینتر» درباره شیوع ویروس کرونا در این کشور هشدار داد.

 

وی با تاکید بر اینکه شیوع کرونا در فرانسه بسیار نگران‌کننده و به سرعت اوضاع در حال وخیم شدن است، تصریح کرد: «تعداد موارد ابتلا در هر سه روز، دو برابر می‌شود».

 

این مقام ارشد بهداشتی فرانسه افزود: «تعداد افزادی که به شدت حالشان وخیم است و به کمک‌های پزشکی نیاز فوری دارند، به صدها نفر رسیده است».

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی