X

افزایش آمار مبتلایان به کرونا در استان اصفهان/ ابتلای ۱۱۹ نفر فقط در یک روز اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,کرونا
سخنگوی ستاد دانشگاهی کرونا در استان اصفهان از افزایش آمار ابتلا به کرونا در این استان خبر داد.

«آرش نجیمی» سخنگوی ستاد دانشگاهی کرونا در استان اصفهان در گفت‌وگو با  ایلنا، درباره وضعیت شیوع کرونا  در استان گفت: از نظر تعداد موارد ابتلا در روز، حدود یک هفته است که بعد از تهران رتبه دوم را داریم.

 

وی تصریح کرد: استان اصفهان ۱۹۷۹ مورد مثبت قطعی دارد که نسبت بالایی است و با افزایشی که روز به روز اتفاق می افتد، روند خوبی متصور نیست و چشم انداز خیلی خوبی برای استان نمی‌بینیم. امید داریم با تذکرات و رعایت مردم، تا حدی آمار مبتلایان حداقل ثابت بماند.

 

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و سرپرست مدیریت روابط عمومی این دانشگاه با اشاره با افزایش آمار مبتلایان در روزهای گذشته گفت: به طور مثال در یک روز ۱۱۹ نفر افزایش آمار داشتیم که بالاترین افزایش از اول اسفند و شروع بیماری در این استان بوده است. تعداد ۱۱۹ نفر به موارد ابتلای قطعی اضافه شد و متاسفانه این روند همچنان ادامه دارد و امکان دارد باز هم شاهد افزایش موارد ابتلا باشیم. 

 

نجیمی در پاسخ به این سوال که وضعیت بیمارستان‌های استان چگونه است و آیا تجهیزات مثل لباس ایمن، ماسک و دستکش برای پزشکان و پرستاران تامین است؟ گفت: بله، تجهیزات هست و مشکلی از این بابت نداریم، ولی این که بگوییم هیچ کمبودی هم نداریم، اینطور نیست. امکانات هست، اما بیمارستان‌های ما از لحاظ تجهیزات و اقلام محافظتی با حداقل‌ها  کارشان را انجام می‌دهند، کمبود نیست، ولی حداقلی است. تعدادی بیمارستان مرجع برای بیماران کرونایی در نظر گرفته‌ایم که اگر تعداد بیماران افزایش یافت، بیمارستان‌های جدید را وارد چرخه درمان و کمک خواهیم کرد. 

 

 سخنگوی ستاد دانشگاهی کرونا در واکنش به اینکه گفته می‌شود، طبق آمار پنجاه درصد مبتلایان استان اصفهان در کاشان هستند، گفت: کاشان دانشگاه علوم پزشکی مجزا دارد، ولی وضعیت ما در برخی از شهرستان‌های استان چندان وضعیت مناسبی نیست. از جمله شهرستان‌هایی که در آنها مشکل داریم، کاشان و آران و بیدگل است و جزو شهرستان هایی است که موارد ابتلای آنها جدی تر است. 

 

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان درباره اینکه آمار فوتی ها در استان اصفهان به نسبت مبتلایان چند درصد است؟ گفت: دقیقا نسبت فوتی ها به مبتلایان را ندارم، ولی حتی یک مورد فوتی با اهمیت و مهم است.  امیدواریم میزان فوتی‌ها کاهش یابد.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
   وب گردی