X

وزیر بهداشت : شناسایی 4 نفر به ویروس انگلیسی در ایران/ ویروس جهش یافته کرونا در مازندران اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,سعید نمکی
سعید نمکی با اشاره به آخرین وضعیت ویروس کرونا در کشور گفت: 4 نفر از انگلیس به کشور ما آمده بودند که بعد از بررسی های انجام شده مشخص شد که به ویروس انگلیسی مبتلا شده اند.

به گزارش برنا؛ سعید نمکی، وزیر بهداشت و درمان ضمن بازدید از ستاد کرونا استان مازندران گفت: خوشبختانه افراد در بسیج، ناجا، قوه قضائیه، وزارت کشور، هلال احمر، صدا و سیما، نمایندگان مجلس و سازمان های مختلف همراه ما بودند.  مردم و کسبه مشکلات را تحمل کرده و پروتکل ها را رعایت می کنند هم تشکر می کنم.

 

او افزود: هر قدمی برداریم به اندازه قطره ای از خون شهدا نیست. درود به شهدای دفاع مقدس، شهدای مدافع حر م و شهدای مدافع سلامت می فرستم. امروز به عنوان سرباز مدافع سلامت با داغ دیگر افراد مواجه هستیم تا زمانی که قرار است مقاومت داشته باشیم باید ایستادگی کنیم.

 

 نمکی تصریح کرد: امروز آمده ام تا سپاسگزار تلاش ها باشیم. استان مازندران استان ویژه ای است. این استان جنگل های و دریای گسترده ای دارد و در زمینه گردشگری و توریسم داخلی از جایگاه ویژه برخوردار است و سرمایه های انقلابی و جاذبه های معنوی فراوانی دارد.

 

وزیر بهداشت ادامه داد: کرونا در استان مازندران  با دیگر استان ها متفاوت است. در استان مازندران مهار کرونا دشوار تر بوده و زحمات فراوان کشیده شده است. به هر حال از تلاش همگان سپاس گزاری می کنیم.

 

او افزود: خاطر ندارم که روزهایی به این سختی را تجربه کرده باشیم. ما با کرونا در حالی دچار شدیم که خزانه خالی بود و دشمنان هم به مردم این سرزمین ظلم کردند. وقتی طوفان کرونا رسید برای جابجایی حداقل ها در دنیا مشکل داشتیم.

 

وزیر بهداشت گفت: همواره سعی دارم تا در بعد کارشناسی به مسئله نگاه کرد. بنده وزیر بهداشت تمامی مردم این سرزمین هستم. ظلم فراوان به ما روا داشته شده است. در روزهای نخست شیوع کرونا برای یک ماسک و لباس محاظ با مشکلات متعدد همراه بودیم . در این شرایط سهمگین توانستیم با همراهی رهبر فرزانه انقلاب و دولت  به دستاوردهای  عظیم دست یابیم تا هیچ بیماری از دریافت خدمات محروم نماند.

 

او بیان کرد: تبعه بدون کارت اقامت رایگان درمان شده اند. ما هرگز دستگاه ونتیلاتور را از فردی به دلیل سن و سال باز نکردیم تا به یک فرد جوان ببندیم. در حالی که این اقدام در اروپا با وجود منابع گسترده در این عرصه بروز کرده است.

 

نمکی ادامه داد: این حماسه ملی نیازمند حماسه سرایی شهید آوینی دیگر است. ما نگذاشتیم که هیچ هموطنی از کمبود امکانات غصه دار باشد. ما هر دارویی که در دنیا در زمینه کرونا مناسب بود را وارد یا تولید کردیم.

 

وزیر بهداشت با بیان اینکه بر اساس بررسی های انجام شده مرگ و میر های ایران در ماه های آخر سال میلادی را بالای هزار و 200 نفر پیش بینی کرده بودند، گفت: هر چند ما با استفاده از تجربیات دوران دفاع مقدس طرح ملی طراحی کردیم. این طرح به نام سردار شهید قاسم سلیمانی مزین شد. آمار آمریکایی ها از مرگ روزانه سه هزار نفر رد شده است. انگلیس، ایتالیا و فرانسه هم طبق آمار بررسی شده رد شدند. در حالی که به مرگ و بیماری هیچ فردی در سراسر دنیا راضی نیستم. در کشورهای اروپایی و آمریکایی پشت ویترین از روی ویترین خراب تر است. برای مثال در آلمان بسیاری از مرگ ها را در کرونا ثبت نمی شود. با این تفاسیر تعداد مرگ و میرها در این کشور ها بیش از آمار اعلام شده است.

 

نمکی افزود: طرح شهید قاسم سلیمانی  در کنار همراهی های قبلی  اتفاق افتاده است. ما امروز مرگ زیر صد نفر را تجربه می کنیم. این مقوله برای جمهوری اسلامی از اهمیت برخوردار است.

 

او به دست اندارکاران نظام سلامت مهار این بیماری را تبریک گفت و افزود: ویروس اروپایی تمامی کشورها تحت تاثیر قرار داده است. 4 مورد از انگلیس به کشور ما آمده بودند که بعد از بررسی های انجام شده مشخص شد که به ویروس انگلیسی مبتلا شده اند.

 

به گفته نمکی راهی به جز فاصله گذاری اجتماعی و دقت بیشتر نداریم. این ویروس با قدرت سرایت بیشتر مبتلا می شود. شب گذشته خبر دادند که نمونه هایی از استان مازندران  گزارش شده که ویروس جهش یافته دارد. باید دانست که ویروس مداوم در حال جهش است. در دنیا تاکنون جهش ویروس نگرانی ایجاد نکرده است.

  

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
   وب گردی