اخبار پزشکی


کووید ۱۹ ,اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی

شناسایی ۴۲۵۳ بیمار جدید کرونایی/ فوتی‌های روزانه ۳ رقمی شد

بر اساس اعلام وزارت بهداشت، در شبانه روز گذشته ۴۲۵۳ نفر بیمار جدید کرونایی در کشور شناسایی شدند. به گزارش مهر، مرکز روابط…

کرونا جان ۱۶۶ نفر دیگر را در ایران گرفت | تهران گرفتار پیک پنجم کرونا شده استکرونا ,اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی
مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، تازه ترین آمار کرونا در شبانه روز گذشته را اعلام کرد.

به گزارش مهر، بر اساس اعلام وزارت بهداشت از دیروز تا امروز ۱۶ تیرماه ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۷ هزار و ۲۱۲ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد که هزار و ۷۱۰ نفر از آنها بستری شدند.

 

مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به سه میلیون و ۳۰۴ هزار و ۱۳۵ نفر رسید.

 

در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۶۶ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۸۵ هزار و ۲۶۱ نفر رسید.

 

تا کنون دو میلیون ۹۶۷ هزار و ۸۲۱ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

 

سه هزار و ۳۴۴ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستانها تحت مراقبت قرار دارند.

 

تا کنون ۲۴ میلیون و ۱۹۸ هزار و ۲۷۰ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.

 

در حال حاضر ۱۲۰ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۱۸۲ شهر در وضعیت نارنجی، ۱۴۶ شهر در وضعیت زرد قرار دارند.

 

تهران گرفتار پیک پنجم کرونا شده است/ افزایش بیماران سرپایی 

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، استمرار و تسریع در روند واکسیناسیون را نیازمند لجستیک پایدار دانست و تامین منابع لازم برای این مهم را با هدف قطع زنجیره کرونا خواستار شد.

 

به گزارش مهر، علیرضا زالی در جلسه شورای فرماندهی ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران که روز چهارشنبه ۱۶ تیرماه ۱۴۰۰ برگزار شد، آخرین وضعیت کرونایی تهران، انجام تمهیدات لازم برای پیشگیری از شیوع بیشتر ویروس دلتای هندی و روند ساخت و واردات واکسن‌های کووید ۱۹ را تشریح کرد.

 

وی با اشاره به اینکه بدون تردید پیک پنجم کرونا در تهران شکل گرفته اظهار کرد: شواهد گواه این موضوع است که خیز پنجم کرونا با سویه دلتای هندی در حال شکل گیری است.

 

زالی با بیان اینکه تعداد مراجعان سرپایی با علامت‌های مشکوک و یا قطعی ابتلاء به کرونا در سه هفته اخیر ۲۴ درصد رشد داشته از رشد شاخص‌های ۱۵,۴ دهم درصدی بستری شدگان کرونایی در تهران خبر داد.

 

وی نسبت به افزایش مواردی بستری و پر شدن تخت‌های اختصاص یافته به مبتلایان به کرونا در تهران هشدار داد و گفت: امروز تنها در استان تهران ۵ هزار و ۶۰۰ بیمار مبتلا به کرونا در بخش‌های بستری تحت درمان هستند و این در حالی است که موارد ترخیص با تعداد بستری شدگان در توازن منفی است.

 

تغییر در الگوی سنی مبتلایان، مراجعان و بستری شدگان مبتلا به کرونا یکی دیگر از مواردی بود که زالی به آن پرداخت و تسریع در روند واکسیناسیون گروه سنی ۵۰ تا ۶۰ ساله را خواستار شد.

 

فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به افزایش شاخص عدد مولد پایه کرونا خاطرنشان کرد: عدد مولد پایه بر اساس وضعیت چرخش ویروس و سرایت پذیری محاسبه می‌شود، چنانچه این شاخص بالاتر از عدد یک باشد نشان دهنده وخامت وضعیت اپیدمی است، شاخص عدد مولد پایه در تهران ۱,۳ دهم است.

 

وی کاهش تردد غیرضروری، رعایت بییشتر پروتکل و اعمال محدودیت‌های کرونایی را خواستار شد و تاکید کرد: متأسفانه به دلیل چرخش گونه‌های جهش یافته کرونا و عدم رعایت شیوه نامه‌ها الگوی مراجعان خانوادگی است و تنها در بازه زمانی سه تا چهار روزه علائم ریوی تشدید می‌شود.

 

زالی، آماده سازی و افزایش کلینیک‌های سرپایی و تسریع روند کمیته‌های ترخیص را مورد توجه قرار داد.

 

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با بیان اینکه همچنان بیشترین نقض پروتکل‌های بهداشتی به ترتیب در نانوایی‌ها، سوپرمارکت‌ها و رستوران‌ها است، خواستار نظارت بیشتر بر عملکرد و اعمال قوانین سفت و سخت‌تر با هدف رعایت بیشتر شیوه نامه‌ها در این مراکز شد.

 

وی با بیان اینکه استان تهران پیشتاز واکسیناسیون کووید ۱۹ در کشور است عنوان کرد: آمار پوشش واکسیناسیون در تهران از میانگین جمعیت کشوری بالاتر است و این در حالی است که ۷۷ مرکز تجمیعی واکسن مراحل تلقیح واکسن را در دستور کار دارند.

 

زالی، استمرار و تسریع در روند واکسیناسیون را نیازمند لجستیک پایدار دانست و تأمین منابع لازم برای این مهم را با هدف قطع زنجیره کرونا خواستار شد.

 

در جلسه امروز ستاد فرماندهی مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران که با حضور مسئولان و نمایندگان دانشگاه‌های علوم پزشکی مستقر در تهران، نمایندگان ارتش، سپاه، نیروی انتظامی، تأمین اجتماعی و شورای شهر تهران برگزار شد، مواردی همچون راه اندازی کلینیک‌های سرپایی، تأمین کافی تست‌های تشخیصی، تسریع در روند واکسیناسیون و تولید واکسن‌های داخلی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------