آخرین اخبار سیاسی


اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی ,روحانی

روحانی: تحریم آمریکا مانند کرونا، ترسش بیشتر از واقعیت آن است

رئیس جمهور با بیان اینکه تحریم آمریکا مانند ویروس کرونا است که ترس و وحشت آن بیشتر از واقعیت آن است، گفت: انتظار از اتحادیه اروپا این است…


روحانی:‌ برای روابط با همسایگان منطقه‌ای و دفاع از خود از دیگران اجازه نخواهیم گرفتاخبار,اخبار سیاسی,حسن روحانی

رئیس‌جمهور با قدردانی از تمام دست‌اندکاران و بویژه استاندار کرمانشاه به خاطر اقدامات عظیم در بازسازی مناطق زلزله‌زده، کرمانشاه را استان قهرمان‌پرور در دفاع و توسعه کشور دانست و تاکید کرد: ساخت و تحویل ۲۹ هزار واحد مسکونی خسارت‌دیده از زلزله باعث افتخار کشور است.

به گزارش ایسنا، حسن روحانی عصر چهارشنبه در جلسه شورای اداری استان کرمانشاه با اشاره به افتتاح طرح‌های زیربنایی و توسعه‌ای در استان به ویژه در حوزه آب اظهار داشت: دولت ۶,۸۰۰ میلیارد تومان برای طرح عظیم توسعه آب‌های گرمسیری غرب هزینه کرده است.

 

رئیس‌جمهوری با بیان این که امروز یکی از بزرگترین طرح‌های توسعه منابع آب در تاریخ کشور افتتاح شد، از زحمات همه دست‌اندرکاران، مهندسان و قرارگاه خاتم در تکمیل پروژه آب‌های گرمسیری غرب تشکر کرد.

 

روحانی با تأکید بر این که امروز دشمنان جنگ بزرگ اقتصادی و روانی را علیه ملت ایران آغاز کرده‌اند، اظهار داشت: آن چه دشمنان ملت ایران می‌خواهند چیزی نیست که برای یک ایرانی غیور قابل قبول باشد و باید برابر سخنان ناروا، غیر منطقی، زورگویی و یاوه‌گویی‌ها ایستادگی کنیم و راهی جز ایستادگی وجود ندارد.

 

رئیس‌جمهوری گفت: به عنوان فردی که از روز اول انقلاب یعنی از سال ۴۲، به عنوان یک سرباز در کنار انقلاب بودم و در ۸ سال دوران دفاع مقدس در کنار رزمندگان مسئولیت داشتم و در حوادث بعدی نیز حضور داشتم، شرایطی که دشمنان در سال ۹۷ و ۹۸ به وجود آوردند، شرایط بسیار سخت و دشواری است.

 

روحانی با تأکید بر این که همه بدانند دولت منتخب مردم و مسئولان جمهوری اسلامی ایران آغازگر درگیری اقتصادی که دشمنان آغاز کردند، نبوده است، گفت: در جنگ تحمیلی نیز ما آغازگر حمله نبودیم و دفاع و مقاومت کردیم که البته دوران سخت و دشواری بود، اما اجازه ندادیم دشمن پیروز شود و حتی یک وجب از خاک‌مان در اختیار دشمن قرار بگیرد و با پیروزی توانستیم از آن دوران و مشکلات بزرگ و پرمشقت عبور کنیم.

 

رئیس‌جمهوری با بیان این که در سایه فداکاری، اتحاد و باور به شرایط توانستیم در جنگ تحمیلی پیروز شده و دشمن را شکست دهیم، تصریح کرد: امروز هم باید باور کنیم که در شرایط عادی قرار نداریم.

 

روحانی خاطرنشان کرد: در دولت یازدهم تلاش‌های فراوانی انجام شد که موانع را از پیش پای مردم برداریم و این کار را انجام دادیم. البته برخی تصور می‌کنند که جنگ دشوار و مذاکره آسان است اما به عنوان کسی که هر دو عرصه را تجربه کردم، بی‌تردید مذاکره کار آسانی نیست و پیچیدگی‌های خود را دارد.

 

رئیس‌جمهوری اضافه کرد: همان طور که در جنگ ۸ ساله دشمنان زیادی از صدام حمایت می‌کردند، در مذاکره هم در برابر ۶ قدرت بزرگ جهانی تنها بودیم اما توانستیم در این مذاکره پیروز شویم. البته دشمنان به دروغ می‌گویند که در این قرارداد سر آنها کلاه رفته و دولت آمریکا بدترین قرارداد تاریخی را امضا کرده است.

 

روحانی گفت: جمهوری اسلامی ایران از روز اجرای برجام یعنی ۲۶ دی‌ماه ۹۴ تا به امروز با توجه به گزارشات متعدد آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نقض توافق نکرده است. بنابراین ما آغازگر این روند نبودیم.

 

رئیس‌جمهوری با تأکید بر این که مردم ایران باید به خوبی بدانند که ایران آغازگر این درگیری نبوده و پای تعهدات ایستاده است، گفت: دولتی در آمریکا سر کار آمده که تمام تعهدات بین‌المللی را زیر پا می‌گذارد و برای همه جهان مشکل درست کرده و علیه ملت‌های مسلمان و در حال توسعه در حال تلاش است و بسیاری از شرکت‌ها و دولت‌ها بخاطر اقدامات این دولت در رنج و مشقت قرار گرفته‌اند.

 

روحانی گفت: طرف‌های مذاکره نسبت به توافق هسته‌ای با ایران تخلف دارند و در رأس آنها آمریکا قرار دارد که تمام توافق را زیر پا گذاشته و بعد اروپایی‌ها که در زبان خوب هستند اما در عمل عملکرد خوبی نداشتند و به نوعی همه ۶ کشور طرف مذاکره آن مقدار که تعهد کرده بودند، به تعهد خود عمل نکردند.

 

رئیس‌جمهوری با بیان این که دشمنان توطئه‌ای علیه ملت ایران طراحی کرده‌اند، اظهار داشت: آنها مدعی هستند که ایران باید در مسائل منطقه‌ای، دفاعی و فناوری‌های پیشرفته در چارچوبی که آنها می‌گویند حرکت کند و آیا این ادعا می‌تواند برای کسی قابل قبول باشد؟ این که در اقدامات منطقه‌ای می‌خواهیم با دوستان خود تعامل کنیم و در فناوری‌های پیشرفته از جمله هسته‌ای و در مسائل مربوط به دفاع خواهان تأمین نیازمندی‌های خود هستیم، باید از آنها اجازه بگیریم؟ ما برای توانمندی دفاعی خود از کسی اجازه نمی‌گیریم.

 

روحانی با تأکید بر این که در مقابل خواسته‌های ناروا، غیر منطقی و یاوه‌گویی‌های دشمنان راهی جز ایستادگی وجود ندارد، اظهار داشت: البته در عین حال باید شرایط را به خوبی درک کرده و توقعات خود را با شرایط تطبیق دهیم. در چنین شرایطی بایستی اتحاد و تلاش خودمان را تقویت کنیم.

 

رئیس‌جمهوری گفت: این که در سال گذشته علیرغم سختی‌ها توانستیم ۴۳ میلیارد صادرات غیر نفتی داشته باشیم، نشان‌دهنده تلاش و در کنار هم بودن است و با اتحاد و همدلی و بهره‌گیری از استعداد و ظرفیت‌های خود می‌توانیم از این شرایط عبور کنیم.

 

روحانی افزود: امروز اگر با فشار دشمنان بخشی از درآمدهای نفتی کاسته می‌شود، باید صادرات را غیر نفتی را افزایش دهیم و با قاچاق مبارزه کنیم. با جلوگیری از هدررفت ارز از طریق مبارزه با قاچاق می‌توان قیمت دلار و ارز خارجی را کنترل کرد.

 

روحانی گفت: امروز افزایش صادرات و تقویت تولید یک وظیفه بزرگ و ملی محسوب می‌شود.

 

رئیس‌جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع اشتغال اشاره کرد و اظهار داشت: طی سال‌های اخیر حدود ۳۰۰ هزار اشتغال در سایه فضای مجازی در کشور ایجاد شده است و در سال‌های اخیر علیرغم این که نرخ بیکاری در شرایط مطلوبی نیست، اما شاهد افزایش اشتغال هستیم و امسال هم حتماً رقم اشتغال خالص افزایش خواهد یافت.

 

روحانی خاطرنشان کرد: این که امروز در بخش گندم برای چهارمین سال متوالی خودکفا خواهیم بود، به معنای تلاش و فعالیت کشاورزان است و این که بخش اعظمی از مواد غذایی را در داخل کشور تولید می‌کنیم، نشانگر روحیه کار و تلاش مردم و کارآفرینان است.

 

رئیس‌جمهوری تصریح کرد: باید تولید را افزایش دهیم و جلوی هدررفت ارز را بگیریم و با تلاش خستگی‌ناپذیر توطئه دشمن را در همه زمینه‌ها خنثی سازیم.

 

روحانی خاطر نشان کرد: آمریکا در زمینه سیاسی و اقناع افکار عمومی دنیا کاملاً شکست خورده و ناموفق بوده است. البته در زمینه اقتصادی با فشارهای ظالمانه شرایط سختی را برای مردم ایجاد کرده و این موضوع آشکارا نشان‌دهنده آن است که آمریکا صرفاً ادعا می‌کند، حامی ملت ایران است و تنها با نظام و دولت ایران مشکل دارد. دولتی که برای ورود دارو، مواد غذایی و نیازمندی‌های اولیه مردم مشکل ایجاد می‌کند، یعنی دشمن مردم ایران است. آمریکا که مردم فلسطین و سوریه را تحت فشار قرار داده و تمام قوانین بین‌المللی را زیر پا می‌گذارد و نیروی رسمی و فداکار یک کشور «سپاه پاسداران انقلاب اسلامی» را به اصطلاح خود در ردیف گروه‌های تروریستی قرار می‌دهد، نمی‌تواند حامی و مدافع کسی باشد.

 

رئیس‌جمهوری تصریح کرد: ما قادریم از این مشکلات عبور کنیم؛ به شرط این که وحدت و اتحاد خود را هر چه بیشتر تقویت کرده و با تلاش مضاعف صادرات را افزایش داده و شرایط حاکم را به خوبی درک کنیم. البته برخی اوقات مقالات و تیترهایی زده می‌شود که تصور می‌کنند در شرایط عادی قرار داریم. همه باید بدانند که امروز در شرایطی هستیم که دشمن همه توان خود را علیه ملت ایران به کار گرفته است و به قدری به تلاش‌های خود امیدوار بوده که صراحتاً اعلام کرد که ملت ایران ۲۲ بهمن ۹۷ را نخواهد دید.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------