آخرین اخبار سیاسی


اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی , بیت‌کوین

فرهنگی: موضوع بیت‌کوین جدی گرفته شود

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی فاصله بین پایین‌ترین و بالاترین طبقات را آزاردهنده و خلاف عدالت دانست. به گزارش ایسنا، محمد حسین…


«کیوان صمیمی‌بهبهانی» به ۵ سال زندان محکوم شداخبار,اخبار سیاسی,کیوان صمیمی‌بهبهانی
سردبیر «ایران فردا» به ۵ سال زندان محکوم شد.

به گزارش بهارنیوز، کیوان صمیمی‌بهبهانی، سردبیر نشریه «ایران فردا» و از بازداشت شدگان روز جهانی کارگر توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ۵ سال زندان محکوم شد. صمیمی در تاریخ ۱۱ اردیبهشت ماه ۹۸ همزمان با روز جهانی کارگر، به همراه ده‌ها تن از شرکت کنندگان در تجمع اعتراضی در مقابل ساختمان مجلس بازداشت و در تاریخ ۲۷ خردادماه با تودیع قرار وثیقه آزاد شده بود.

 

صمیمی بهبهانی در کانال تلگرامی خود نوشت که دلیل صدور این حکم مواردی چون «تشکیل حزب غیرقانونی آزادی مردم ایران (در ۲۲ سال پیش) «سردبیری ایران فردا» و «فعالیت در تجمع غیرقانونی روز کارگر» اعلام شده است.

 

وی در روز کارگر در ۱۱ اردیبهشت ۹۸ به همراه چند روزنامه‌نگار و فعال مدنی دیگر توسط بازداشت و در روزهای پایانی خرداد ماه با وثیقه آزاد شد. نیروهای امنیتی در تاریخ ۲۲ اردیبهشت ۹۸ به محل نشریه ایران‌فردا رفته و ضمن تفتیش محل بسیاری از اسناد و مدارک از جمله کامپیوتر او را با خود برده بودند. کیوان صمیمی‌بهبهانی سال ۹۴ و پس از گذراندن شش سال زندان آزاد شده بود.

 

او یک روز پس از برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری دوره دهم در بیست و سوم خردادماه سال ۸۸، بازداشت شده بود. کیوان صمیمی بهبهانی، مدیرمسئول ماهنامه توقیف‌شده «نامه»، عضو شورای ملی صلح، عضو کمیته پی‌گیری بازداشت‌های خودسرانه، عضو کمیته حمایت از حقوق شهروندی و نیز عضو کمیته دفاع از حق تحصیل است.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------