آخرین اخبار سیاسی

رحیمی جهان آبادی،اخبار سیاسی،خبرهای سیاسی

نماینده مجلس: مَردم توان اداره زندگی خود را ندارند/ روی کاغذ که نمی‌شود جامعه را اداره کرد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی می گوید: خودرو را چه کسی توطئه کرده است که چهار برابر قیمت به مردم می‌فروشند؟ خودروی…

نماینده مجلس: دخالت نماینده در انتصابات عامل «لابی‌گری و تضعیف نظارت» استابراهیم رضایی،اخبار سیاسی،خبرهای سیاسی
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تاکید مجدد رهبر انقلاب مبنی بر لزوم عدم دخالت نمایندگان در انتصابات حجت شرعی است،گفت: دخالت نماینده در انتصابات موجب لابی‌گری و تضعیف نظارت است.

ابراهیم رضایی در گفت و گو با ایرنا درباره دیدار نمایندگان با رهبر معظم انقلاب گفت: آنچه که پیش از این رهبر معظم انقلاب به آن تاکید می‌فرمودند، عدم دخالت نمایندگان در انتصابات بود که متاسفانه رعایت نشد و برخی از نمایندگان مجلس در انتصابات به ویژه در دولت جدید دخالت کردند.

 

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: این اقدام برخی از نمایندگان، خطا، برخلاف امر ولی فقیه و به ضرر مجلس است . چرا که طبق قانون اساسی و اصل تفکیک قوا،نمایندگان مجلس شورای اسلامی نباید در امور دیگر قوا دخالت کنند. همانطور که دیگر قوا هم اجازه دخالت در کار مجلس را ندارند.

 

وی با بیان اینکه وظیفه نمایندگان نظارت بر امور است، گفت: اگر نمایندگان در امور انتصابات دخالت نمایند، نمی‌توانند به درستی به مسائل نظارتی مربوطه رسیدگی کنند. زیرا مسئول بکارگیری و انتصاب مدیران خاطی هستند. چنین روندی ممکن است موجب بروز آفت‌هایی مانند لابی گری و آلوده شدن نمایندگان شود.

 

رضایی یادآور شد: البته با توجه به اینکه نمایندگان، حوزه انتخابیه و منطقه را به خوبی می‌شناسند، بهترین مشاور برای دستگاه‌های اجرایی محسوب می‌شوند، دولت از این موضوع نباید غافل شود.

 

رضایی تصریح کرد: با توجه به فرمایشات رهبر انقلاب در خصوص عدم دخالت نمایندگان در انتصابات قطعا حجت را بر نمایندگان تمام شده است. پیش از این هم ایشان درباره عدم دخالت نمایندگان در انتصابات توصیه داشتند و تکرار دوباره آن از طرف ایشان، اهمیت موضوع را می رساند.

 

وی خاطرنشان کرد: نمایندگان بر اساس قانون و شرع، باید دستور رهبر معظم انقلاب  مبنی بر عدم دخالت در انتصابات را اجرا کنند.

 

رضایی درباره علت دخالت برخی از نمایندگان در انتصابات گفت: دلایل زیادی در این زمینه وجود دارد که بخشی از آن ناشی از ضعف دستگاه اجرایی است، در برخی موارد دستگاه اجرایی وظیفه خود را به درستی انجام نداده و انتخاب صحیحی برای مسوولیت‌ها ندارد و تحت تاثیر پیشنهادات ناسالم قرار می‌گیرد لذا نمایندگان ناچار به دخالت شوند.

 

این نماینده مجلس اضافه کرد:‌ بخشی دیگر هم ناشی از فشاری است که توسط برخی افراد به نمایندگان وارد می‌شود، این افراد با ارائه رزومه‌کاری، تقاضای پُست دارند. 

 

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه دولت و مجلس باید به تفکیک قوا پایبند باشند، اظهار داشت: شفافیت حداکثری چاره این مشکل است در این صورت روند  انتصابات مشخص می‌شود و نیازی به دخالت نمایندگان مجلس نیست.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------