واکنش نماینده مجلس به افزایش قیمت اینترنت:‌ عادت کردیم پول هرکاری را پیش ‌پیش از مردم می‌گیریملطف الله سیاهکلی،اخبار سیاسی،خبرهای سیاسی
یک نماینده مجلس از افزایش قیمت اینترنت در روزهای اخیر انتقاد کرد.

لطف الله سیاهکلی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در مصاحبه با عصرایران گفت: افزایش قیمت اینترنت باید استدلال خودش را داشته باشد. اینکه این افزایش قیمت قرار است چه مشکلی را حل کند؟ یعنی افزایش قیمت بابت چه مسئله ای دارد اتفاق می افتد. الان مسئله ای در کشور اتفاق نیفتاده است که افزایش قیمت اینترنت را داشته باشیم. ما دلیلی برای سوالات مان در مورد افزایش قیمت پیدا نکردیم اما در کمیسیون صنایع و با حضور وزیر ارتباطات و اپراتورها این مسئله را بررسی می کنیم. 

 

وی اظهار کرد: حتما اپراتورها به دنبال منافع بیشتر هستند اما مجلس و دولت باید دقت کنند افزایش قیمت براساس منطق و استدلالی که آن افزایش را توجیه کند باشند وگرنه افزایش قیمت بدون استدلال و  منطق معنی ندارد. 

 

سیاهکلی تاکید کرد: ممکن است حرف هایی زده شود که بگویند اتفاقاتی می خواهد بیفتد که پولش را پیش پیش از مردم باید بگیریم. باید این اتفاق بیفتد بعد پولش را از مردم بگیرند نه اینکه نیفتاده پول را بگیرند. مثلا اینکه می گویند چون می خواهیم سرعت اینترنت را افزایش دهیم پس پولش را از مردم می گیریم. البته ما عادت کردیم این کارها را در کشور انجام دهیم. مثلا می خواهیم خودرو تولید کنیم پولش را پیش پیش از مردم می گیریم و بعد تولید کنیم. در مورد اینترنت هم اول پولش را می گیریم بعد سرعت را افزایش می دهیم. یعنی از قاعده فروش خودرو برای اینترنت هم استفاده می کنیم. 

 

وی با تاکید بر اینکه وزارت ارتباطات باید مجلس را برای افزایش قیمت اینترنت  توجیه کند گفت: برخی می گویند بعضی نماینده ها به خاطر انتخابات مخالف افزایش قیمت هستند در حالیکه ما دائما در کشورمان مسائلی داریم. از نظر ما اصل موضوع یعنی افزایش قیمت اینترنت درست نیست و باید وزارت ارتباطات به مجلس و مردم پاسخگو باشد.

 

نماینده مردم قزوین در مجلس تاکید کرد: اینکه برخی اپراتورها می گویند چون همه کالاها گران شده اینترنت هم گران شود دلیل درستی برای افزایش قیمت نیست چراکه اینترنت ارزان نبوده که گران شود.

 

وی خاطر نشان کرد: قیمت اینترنت در اختیار وزارت ارتباطات است و باید دلیل محکمی برای افزایش قیمتی که اعمال کرده است داشته باشد.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------