آخرین اخبار سیاسی


اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی , صادقی

صادقی : ۲۰ هزار قرص فایپیراویر وارد شده از چین خرج درمان مسئولان شد/ بین شعار و عمل نمایندگان تعارض است

نماینده تهران در مجلس دهم گفت: نباید مسئولان تافته‌های جدا بافته از مردم باشند، به نظر من در هیچ کشوری چنین اولویت‌‌بندی‌هایی وجود ندارد.…


جواد امام:اگر مداحی لغزشی داشته، درست است که به اسرائیل ربطش دهیم؟ اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی ,جواد امام
موسس حسینیه محبان‌الائمه (ع) گفت: مگر تعداد مداحانی که خطا کردند یا برخی که متهم به ارتباط باعناصر وابسته به سفارتخانه‌ها شده‌اند یا مشکلات اخلاقی پیدا کردند، چقدر است که اینگونه جامعه ذاکران اهل بیت را زیر سوال می بریم؟

جواد امام در گفت وگو با ایسنا با اشاره به سخنان رئیس سازمان بسیج مداحان کشور درباره تلاش اسرائیل برای تخریب اسلام و محرم و دستگیری تعدادی از مداحان تربیت شده اسرائیل، اظهار کرد: دستگاه اهل بیت (علیهم السلام) جای ارادت ورزی به ساحت آن بزرگان است، نه تسویه حساب های دیگر . رئیس سازمان بسیج مداحان ایران  ادعا کرده است که برخی از مداحان «دراسرائیل تربیت شده بودند» اما نمی گویند سند این حرف شان چیست و کجاست و اساسا اگر مداحی لغزشی داشته، درست است که به جای پذیرش و اصلاح آن، به اسرائیل ربطش دهیم؟

 

وی ادامه داد: روشن است که بحث من اصلا سیاسی نیست؛ چراکه از قضا، مداحانی که مساله‌دار شده‌اند، ربطی به جریان سیاسی مورد نظر ما ندارند. امثال آقای جعفرزاده ایمن آبادی باید پاسخ دهند چه کسانی در وضعیت فعلی مداحان مقصرند؟ آیا دوستان خود ایشان نبودند که از مداحان استفاده ابزاری، سیاسی و حتی انتخاباتی کردند و حالا که نتایج کار خود را می بینند، به جای اینکه به خود نهیب بزنند، مشکلات را به مداحان و اسرائیل منتسب می کنند؟

 

امام با تاکید بر سلامت جامعه ذاکران اهل بیت گفت: مگر تعداد مداحانی که خطا کردند یا برخی که متهم به ارتباط باعناصر وابسته به سفارتخانه‌ها شده‌اند یا مشکلات اخلاقی پیدا کردند، چقدر است که اینگونه جامعه ذاکران اهل بیت را زیر سوال می بریم؟ آن وقت شما دم از نوکری اهل بیت می زنید و اینگونه راجع به مداحان داوری می کنید؟

 

وی با اشاره به نقش نهادهایی مانند سازمان بسیج مداحان ایران در مشکلات اخیر، اظهار داشت: اگر شاهد اشکالاتی در جامعه مداحان هستیم، خود این سازمان‌ها چه نقشی داشته و دارند؟ ضمن اینکه معتقدم این سازمان ها از اساس، اشتباه تأسیس شده‌اند. چه لزومی داشت که مداحان را از بقیه افراد و اقشار جامعه جدا کنیم؟ مگر مداحی شغل است؟ اگر برای آقایان مداحی شغل و محل درآمد است، برای ما نیست.

 

موسس حسینیه محبان‌الائمه (ع) افزود: چه خوب بود سازمان بسیج مداحان به جای پرداختن به کار صنفی صرف، درصدد یک کار ارزشمند و فرهنگی و جلوگیری از پرداختن به خرافات و غلو در تریبون‌ها می‌شد زیرا این تریبون‌ها باعث زیر سوال رفتن اصل دین و خدشه به جایگاه اهل بیت عصمت و طهارت (علیهم‌السلام) شده ‌اند.

 

جواد امام تصریح کرد: همین اظهارات نسنجیده آقای جعفرزاده ایمن آبادی، هشدار خوبی به مداحان حزبی و جناحی است. این سیاسی کاران نشان دادند که تا وقتی برای حزب و دسته و گروه شان بخوانی، خوبی و محترم، اما وقتی اشتباهی کردی و لغزشی داشتی، می‌شوی آموزش دیده اسرائیل.

 

وی اظهار داشت:‌ باید مراقبت لازم صورت می‌گرفت و اجازه داده نمی‌شد از این جایگاه استفاده‌های سیاسی صورت گیرد، در این صورت دیگران را هم به طمع نمی‌انداختیم تا به دنبال سوءاستفاده و بهره‌برداری از این قشری که مورد احترام محبین وشیعیان امیرالمومنین (ع) می‌باشند برآیند.

 

امام با اشاره به نقش خطیر و وظایف مهم مسئولان هیئت‌ها گفت: قطعا متولیان هیئت‌ها هم نقش جدی در بوجود آمدن این شرایط و به خطا رفتن این تریبون‌ها دارند. اگر اجازه نمی‌دادند به جز ذکر مناقب و فضائل اهل‌بیت و آل‌االله به چیز دیگری پرداخته شود، قداست وارزش این جایگاه بیشتر محفوظ می‌ماند. فراموش نکنیم عده‌ای قلیل هستند که از این تریبون استفاده نادرست می‌کنند و جایگاه و فرصت ارزشمند معنوی برای عرض ادب به ساحت مقدس اهل بیت(ع) را فراموش می‌کنند و به جای آن به حمد و ثنای اربابان زر و زور وتزویر می‌پردازند و به خطا می‌روند و به دنبال سوءاستفاده از این جایگاه هستند. خوشبختانه این‌ها در این خانه جایی نداشته و خودبه‌خود حذف می شدند و اساسا این‌ها مداح و ذاکر اهل بیت نیستند و در واقع اینها نوکر پول و قدرت بوده ومردم خودشان حساب این‌ها را جدا کرده‌اند.

 

وی در پایان بیان کرد: به عنوان کسی که بزرگ‌ترین افتخارش مدال نوکری محبان امام حسین (ع) و ریزه‌خواری در این خانه است می‌گویم ما باید به جای اینکه دست به صاحبان زر و زور و تزویر بدهیم، امیدوار به دست گیری اهل بیت باشیم.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------