آغاز ساخت اولین هتل فضایی جهان در سال ۲۰۲۵هتل فضایی,اخبار علمی,خبرهای علمی
ساخت اولین هتل فضایی جهان در مدار نزدیک زمین در سال ۲۰۲۵ آغاز می‌شود. این هتل به رستوران و سینما، اسپا و اتاق برای ۴۰۰ مهمان خواهد بود.

به گزارش ایرنا به نقل از روزنامه دیلی میل، شرکت «اوربیتال اسمبلی کورپوریشن» (OAC) یک ابر شرکت فضایی قرار است ساخت این هتل را در سال ۲۰۲۵ آغاز کند؛ این هتل که «ویاژر استیشن» (ایستگاه مسافر) نام دارد قرار است از سال ۲۰۲۷ میلادی عملیاتی شود. زیربنای این هتل در مدار اطراف زمین ساخته خواهد شد.

 

ویاژر استیشن به شکل یک دایره بزرگ خواهد بود که می چرخد و گرانشی مصنوعی تولید می‌کند که مشابه گرانش روی سطح ماه خواهد بود. این هتل فضایی خصیصه های متعددی از جمله رستواران های مختلف، سینما، اسپا و غیره دارد که در کشتی ‌های تفریحی نیز دیده می‌شود.

 

این هتل همچنین به کپسول‌ هایی مجهز خواهد بود که به بخش بیرونی حلقه چرخنده متصل می شود و احتمالاً برخی از آنها برای انجام تحقیقات فضایی به ناسا و سازمان فضایی اروپا فروخته می ‌شوند.

هتل فضایی,اخبار علمی,خبرهای علمی

 

هنوز جزئیاتی در مورد هزینه ساخت این هتل و یا هزینه یک شب اقامت در این هتل اعلام نشده است. شرکت اوربیتال اسمبلی کورپوریشن ادعا می‌کند استفاده از موشک‌ های چندبار مصرف مانند «فالکون ۹» شرکت فضایی اسپیس ایکس، هزینه ‌های ساخت آن را کاهش می‌ هد.

 

داوطلبان این سفر فضایی باید کمی صبور باشند. این هتل حداقل تا سال ۲۰۲۷ افتتاح نخواهد شد اما از ماژول‌ هایی خواهد داشت  که به حلقه‌ های بیرونی ایستگاه فضایی متصل می شوند. این هتل دارای ۲۴ ماژول اختصاصی برای خدمه، هوا، نیرو، آب، سالن‌ های ورزشی، آشپزخانه، رستوران و اقامتگاه اختصاصی برای مهمان ‌هایی است که قصد اقامت بیشتری دارند.

 

محققان و مسافران به طور یکسان می‌توانند از هتل ویاژر استیشن بهره‌مند شوند؛ شرکت ‌های خصوصی، سازمان های فضایی و حتی ناسا می‌توانند ماژول‌هایی را خریداری کرده و برای خود ویلا بسازند یا از این امکان برای آموزش ففضانوردان استفاده کنند.

 

به گفته متخصصان این حوزه، این هتل، انقلاب صنعتی بعدی خواهد بود؛ این هتل باعث نوآوری صنعت فضا، متفاوت با آنچه پیش از این بوده، خواهد شد.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------