کشاورزی در مریخ و ماه امکان‌پذیر استاخبار,اخبارعلمی وآموزشی,کشاورزی در مریخ و ماه
کشاورزان فضایی می‌توانند محصولات کشاورزی را در خاک ماه و مریخ پرورش بدهند.

به گزارش  آنا، نتایج تحقیقات جدید نشان می‌دهد که با افزودن مواد ارگانیک به غبار ماه و خاک مریخ می‌توان گوجه، گندم سیاه، تربچه و محصولات کشاورزی دیگر در آزمایشگاه تولید کرد.

اگر انسان‌ها روزی  ماه و مریخ را استعمار کنند و در آنجا کلنی بسازند، باید راهی برای حل بزرگ‌ترین مشکل خود یعنی امنیت غذایی پیدا کنند. اگر کلنی‌های انسانی توسعه پیدا کنند و بزرگ شوند، دیگر نمی‌توان غذای ساکنان آن را از زمین تأمین کرد. براساس یافته‌های جدید، راهی برای کاشت و تولید مستقیم محصولات کشاورزی در خاک ماه و مریخ وجود دارد.

دانشمندان دانشگاه واژنینگن در هلند ده نوع محصول کشاورزی را در سه نوع مختلف خاک معمولی،  خاک شبیه‌سازی‌شده مریخ و غبار شبیه‌سازی شده ماه کاشتند. هرچند استفاده از خاک واقعی مریخ و غبار واقعی ماه می‌توانست نتایج دقیق‌تری به ارمغان بیاورد؛ اما هیچ آژانس فضایی تاکنون نمونه‌ای از خاک مریخ را به زمین نیاورده  و نمونه خاک و سنگ ماه که در مأموریت آپولو به زمین آورده شد نیز تحت تأثیر رطوبت و هوای زمین قرار گرفته است.

بنابراین دانشمندان ترجیح دادند از خاک و غبار شبیه‌سازی شده استفاده کنند. گروه تحقیقاتی به بررسی چرخه تولید نسل دوم محصولات کشاورزی در ماه و مریخ پرداختند و از مواد ارگانیک باقی‌مانده از چرخه اول برای تقویت سنگ‌پوشه‌ها استفاده کردند. دانشمندان در این خاک‌های شبیه‌سازی مریخ و ماه، شاهی، گوجه، تربچه، اسفناج، گندم سیاه، نخودفرنگی و تره‌فرنگی کاشتند که تنها اسفناج در آنها رشد نکرد.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------