سرنشینان "کرو-۲" به فضا رفتندفضانوردان,اخبار امروز,اخبار جدید
شرکت اسپیس‌ایکس چهار فضانورد از سه آژانس فضایی مختلف را امروز(سوم اردیبهشت) به ایستگاه بین‌المللی فضایی فرستاد و از موشک و کپسول‌های چندبار مصرف برای این سفر استفاده کرد.

به گزارش ایسنا، این فضانوردان که از آمریکا، ژاپن و فرانسه هستند در ساعت ۵:۴۹ به وقت منطقه زمانی شرقی(۱۴:۱۹ دقیقه به وقت تهران) از پایگاه فضایی کندی در کیپ کاناورال، فلوریدا به فضا رفتند.

 

مسافران این فضاپیما شین کیمبرو(Shane Kimbrough) و مگان مک‌آرتور(Megan McArthur) از ناسا، آکی‌هیکو هوشیده(Akihiko Hoshide) از آژانس فضایی ژاپن و توماس پسکت(Thomas Pesquet) فرانسوی از آژانس فضایی اروپا بودند.

فضانوردان,اخبار امروز,اخبار جدید

موشک فالکون۹ که مسافران کرو-۱ را باخود به فضا برده بود و کپسول کرو دراگون که در ماه مه ۲۰۲۰ باب بهنکن(Bob Behnken) و داگ هرلی(Doug Hurley) را به خاک آمریکا بازگردانده بود در این سفر مورد استفاده قرار گرفته است.

 

در ساعت ۳:۳۷ دقیقه بامداد منطقه زمانی شرقی(۱۲:۰۷ تهران) ایستگاه بین‌المللی فضایی در توییتی اعلام کرد که خدمه درون کپسول قرار گرفتند و آماده پرتاب هستند و صندلی آن‌ها نیز به حالت خمیده درآمده است.

 

قرار بود که این پرتاب در روز پنجشنبه(دوم اردیبهشت) انجام شود اما به دلیل شرایط جوی نامناسب لغو شد.

 

مگان مک‌آرتور که همسر باب بهنکن است امروز بر روی همان صندلی نشسته که همسرش بر روی آن به فضا رفت.

 

این اولین باری است که شرکت ایلان‌ ماسک فضانوردان را  بوسیله‌ی یک کپسول و موشک از پیش استفاده شده به فضا فرستاده است. این کپسول در ماه مه اولین خدمه‌ی اسپیس‌ایکس را به فضا برده بود.

فضانوردان,اخبار امروز,اخبار جدید

برای اولین بار در طول ۹ سال گذشته خدمه‌ی ناسا به وسیله‌ی یک موشک آمریکایی به فضا رفته‌اند و این پرتاب در خاک آمریکا نیز انجام شد.

 

بهنکن و هارلی در نخستین روزهای همه‌گیری کووید-۱۹ به فضا رفتند و برای ایالات متحده و مردم جهان امیدبخش بودند و همان کپسولی که آن‌ها استفاده کردند اکنون برای این سفر مورد استفاده قرار گرفت.

 

استیو یورچزیک(Steve Jurczyk)، رئیس ناسا در گفتگوی رسانه‌ای در روز چهارشنبه گفت: این سومین پرتاب طی کمتر از یک سال است: دمو۲، کرو۱ و اکنون کرو۲. من به تیم ناسا و اسپیس‌ایکس افنتخار می‌کنم.

 

سرنشینان کرو-2 (Crew-2) باید فردا شنبه به ایستگاه فضایی بین‌المللی برسند. کیمبرو، فرمانده‌ی فضاپیمای ناسا و خدمه‌اش به مدت شش ماه در ایستگاه بین‌المللی فضایی خواهند ماند و جای چهار فضانوردی را می‌گیرند که در روز چهارشنبه‌ی آینده در کپسولی مجزا به زمین باز خواهند گشت و در خلیج مکزیک در فلوریدا فرود می‌آیند.

فضانوردان,اخبار امروز,اخبار جدید

 

فضانوردان,اخبار امروز,اخبار جدید

 

فضانوردان,اخبار امروز,اخبار جدید

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022