اولین افسر ارشد هوش مصنوعی ناسا معرفی شدبیل نلسون,اخبار علمی ,خبرهای علمی
«بیل نلسون» (Bill Nelson) مدیر ناسا روز دوشنبه «دیوید سالوانینی» (David Salvagnini) را به عنوان افسر ارشد جدید هوش مصنوعی آژانس منصوب کرد و این حکم بلافاصله اجرایی شد. 

ناسا روز دوشنبه اولین افسر ارشد هوش مصنوعی خود را معرفی کرد.

 

به گزارش ایسنا، «بیل نلسون» (Bill Nelson) مدیر ناسا روز دوشنبه «دیوید سالوانینی» (David Salvagnini) را به عنوان افسر ارشد جدید هوش مصنوعی آژانس منصوب کرد و این حکم بلافاصله اجرایی شد. این سمت به منزله گسترش نقش کنونی سالوانینی به عنوان مدیر ارشد است.

 

طیف گسترده‌ای از سیستم‌های هوش مصنوعی توسط ناسا استفاده می‌شوند تا بشریت را از پشتیبانی ماموریت‌ها و پروژه‌های تحقیقاتی، تحلیل داده‌ها برای آشکار کردن روند‌ها و الگو‌ها و توسعه سیستم‌هایی که قادر به پشتیبانی از فضاپیما‌ها و هواپیما‌های خودکار هستند، بهره‌مند کنند.

 

نلسون گفت: هوش مصنوعی دهه‌هاست که به طور ایمن در ناسا استفاده می‌شود و با گسترش یافتن می‌تواند سرعت اکتشافات را افزایش دهد. مهم است که ما در خط مقدم پیشرفت و استفاده مسئولانه باقی بمانیم. دیوید در این نقش جدید، تلاش‌های ناسا را برای هدایت کردن روند استفاده مسئولانه از هوش مصنوعی در کیهان و روی زمین به نفع همه بشریت رهبری خواهد کرد.

 

سالوانینی اکنون مسئول برقراری چشم‌انداز راهبردی و برنامه‌ریزی برای استفاده از هوش مصنوعی در سراسر ناساست. او به عنوان قهرمان نوآوری هوش مصنوعی، از توسعه و مدیریت خطر سیستم‌ها، پلتفرم‌ها و آموزش پشتیبانی می‌کند. سالوانینی به تقویت همکاری ناسا با سایر سازمان‌های دولتی، دانشگاهی، شرکای صنعتی و سایر کارشناسان ادامه خواهد داد تا اطمینان حاصل شود که این آژانس در لبه فناوری هوش مصنوعی قرار دارد.

 

سالوانینی در ژوئن ۲۰۲۳ پس از بیش از ۲۰ سال رهبری فناوری در جامعه اطلاعاتی به ناسا پیوست. او پیش از رسیدن به سمت کنونی در ناسا، در دفتر مدیر اطلاعات ملی خدمت می‌کرد. همچنین، سالوانینی در نقش‌های گوناگونی کار کرده است که به پژوهش و توسعه فناوری اطلاعات، مهندسی و عملیات پیشبرد داده‌ها، فناوری اطلاعات و برنامه‌های هوش مصنوعی کمک می‌کنند. او به مدت ۲۱ سال در نیروی هوایی آمریکا خدمت کرد و در مه ۲۰۰۵ به عنوان افسر ارتباطات و سیستم‌های رایانه‌ای بازنشسته شد.

 

پیش از انتصاب سالوانینی، «کیت کالوین» (Kate Calvin) دانشمند ارشد ناسا، به عنوان سرپرست مسئول هوش مصنوعی آژانس مشغول به کار بود.

  

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------