فصل تابستان تاثیری در كاهش وزن ندارد 

 

یك متخصص قلب و عروق گفت: فصل تابستان در كاهش وزن هیچ تاثیری ندارد و با پیاده روی در هوای گرم تنها آب مورد نیاز بدن از بین می رود.

دكتر شهلا مجیدی درگفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان ایسنا خوزستان اظهار كرد: پیاده روی مفید است اما در هوای گرم به دلیل این كه مقدار زیادی از آب مورد نیاز بدن از بین می رود این نوع پیاده روی می تواند ضرر هم داشته باشد.

وی تاكید كرد: افرادی كه بیماری قلبی دارند باید در ابتدای روز یا در شب پیاده روی كنند. در هوای گرم اصلا نباید پیاده روی كرد زیرا حتی اگر وزنی از دست برود، آن وزن ناشی از عرق كردن و از بین رفتن آب بدن است كه این امر باعث ایجاد اختلال در بدن می شود.

مجیدی گفت: پس از عرق كردن و كم شدن وزن بدن همین كه شخص آب بخورد دوباره بدن به وزن قبلی خود باز می گردد زیرا بافت چربی از بین نرفته است.

این متخصص قلب و عروق خاطرنشان كرد: آب شدن چربی بدن با سوزاندن كالری میسر می شود و ارتباطی با عرق كردن بدن ندارد. به طور طبیعی ۶۰ درصد وزن بدن را آب تشكیل می دهد كه این میزان آب برای بدن لازم است.

وی ادامه داد: تصور بیشتر مردم از پیاده روی همان قدم زدن عادی است در حالی كه پیاده رویی كه برای قلب و عروق مفید است نوعی از پیاده روی بین راه رفتن و دویدن است كه "جاگینگ" نام دارد و با این نوع پیاده روی مقداری از كالری بدن سوزانده می شود. پیاده روی سبك وزن را پایین نمی آورد اما برای افراد با فشار خون بالا می تواند قلب و عروق را در شرایطی قرار دهد كه فشار خون این افراد كنترل شود.

مجیدی افزود: افراد چاق هم می توانند با پیاده روی فعالیت بدنی خود را بیشتر كنند اما باید از پیاده روی سبك شروع كنند و به تدریج آن را افزایش دهند تا به مرور فعالیت بدنی آنها افزایش یابد و باعث سوزاندن كالری شود.... /  خبرگزارى ايسنا

 

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

      Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022