تولید گرافن منعطف دنیای اینترنت اشیا را متحول می کند اخبار علمی ,خبرهای علمی,
دانشمندان برای اولین بار موفق به تولید شکلی نرم و منعطف از ماده گرافن شده اند که امکان لوله کردن و قطعه قطعه کردن آن در ابعاد کوچک وجود دارد. 

به گزارش مهر به نقل از نیواطلس، گرافن یکی از مواد عجیب و منحصر به فرد موجود در طبیعت است که از خاصیت رسانایی برخوردار بوده و تا به حال برای امور مختلفی مانند متوقف کردن گلوله های شلیک شده، تصفیه آب های آلوده و حتی تهیه انرژی های پاک مورد استفاده قرار گرفته، اما شکنندگی و خرد شدن سریع این ماده نقطه ضعف مهم آن است که تولید محصولات و ابزار مختلف با استفاده از گرافن را دشوار می سازد.

 

محققان دانشگاه نورت وسترن امریکا برای اولین بار نوعی منعطف و نرم از گرافن را تولید کرده اند که قابلیت خم شدن و تا زدن و غیره را دارد و می توان با آن اشیای سه بعدی رسانا را در هر شکلی تولید کرد. این دستاورد مهم تولید اشیای مبتنی بر اینترنت اشیا و محصولات هوشمند را بسیار ساده خواهد کرد.

 

دانشمندان در اولین گام از اکسید گرافن برای تولید این ماده جدید استفاده کرده اند که حاوی اتم های کربن، اکسیژن و هیدروژن بوده و انعطاف قابل ملاحظه ای دارد. ترکیب این ماده با گرافن باعث می شود تا بتوان آن را منعطف کرد تا در حالتی به غیر از حالت ورقه ورقه قابل استفاده باشد. پژوهشگران  در تلاش هستند از این دستاورد علمی برای تولید موادی خاص در صنعت الکترونیک بهره بگیرند.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------