فضانوردان باید از «عینک شنا» در فضا استفاده کنند اخبار علمی ,خبرهای علمی,
تحقیقات جدید نشان داده که فضانوردان برای محافظت از چشم‌های خود باید از عینک شنا استفاده کنند. 

به گزارش فارس، تحقیقات جدید نشان می‌دهند که فضانوردان برای محافظت از چشم‌ها و دیدشان باید از عینک‌های شنا در ماموریت‌های آینده خود استفاده کنند.

 

براساس گزارش «تک‌تایمز»، فضانوردان ممکن است در پروازهای فضایی طولانی مدت، به دلیل کاهش فشار در فضا، تغییراتی را در چشم و دیدشان تجربه کنند.

 

طبق این مطالعه جدید، 75 درصد از فضانوردان پس از بازگشت از ماموریت ایستگاه فضایی بین‌المللی با تغییراتی در اعصاب چشم‌شان مواجه شدند. محققان می‌گویند، این تغییرات نامطلوب می‌تواند حتی سال‌ها پس از فرود بر روی زمین نیز ادامه داشته باشد.

 

براساس این گزارش، «اسکات» فضانورد ایستگاه فضایی بین‌المللی و همکارانش برای حل این مشکل از عینک‌های شنا استفاده کردند و حرکات ورزشی را نیز انجام دادند. آنها تصور می‌کنند که استفاده از عینک شنا می‌تواند به کاهش برخی اثرات نامطلوب چشم در پروازهای طولانی‌مدت فضایی کمک کند.

 

محققان می‌گویند که این مطالعه نیاز به تکرار در پروازهایی فضایی دارد تا مشخص شود که آیا عینک‌های شنا می‌توانند در افزایش فشار، ایمن و موثر باشند یا خیر.

 

گفتنی است؛ این یافته‌ها برای فضانوردانی که به ماموریت‌های طولانی‌مدت فضایی و خصوصا ماموریت‌های آینده در مریخ می‌روند، بسیار مهم است.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------