شبکه ۵G در پیش‌بینی شرایط جوی اختلال ایجاد می‌کند اخبار علمی ,خبرهای علمی,شبکه ۵G
براساس هشدار مقامات رسمی، توسعه شبکه‌های 5G در پیش‌بینی دقیق شرایط جوی اختلال ایجاد می‌کند.

به گزارش فارس به نقل از سی‌نت، براساس اظهارات مقامات رسمی، توسعه شبکه‌های  5G در پیش‌بینی دقیق شرایط جوی اختلال ایجاد می‌کند. 

 

طی چند ماه گذشته ناسا و اداره ملی اقیانوس و اتمسفر «NOAA»، بارها درباره تداخل  شبکه‌های  5G در جمع‌آوری داده‌های پیش‌بینی شرایط جوی هشدار داده‌اند.

 

«نیل جیکوبز» رئیس NOAA در این‌باره اعلام کرد که تداخل امواج به وجود آمده می‌تواند تا 30 درصد از دقت پیش‌بینی آب و هوا بکاهد؛ این موضوع سبب می‌شود ساکنان مناطق ساحلی دو یا سه روز دیرتر از محل و شدت وقوع طوفان‌ها آگاه شده و نتوانند برای رویارویی با آن آماده شوند.

 

به گفته جیکوبز چنین خطاهایی در پیش‌بینی وضعیت آب و هوا می تواند به قیمت جان انسان‌ها تمام شود.

 

کمیسیون مخابرات فدرال (FCC) طیف باند 24 گیگاهرتز را برای حامل‌های بی‌سیم به مزایده گذاشته تا برای شبکه‌های 5G از آن استفاده کنند، این در حالی است که هفته گذشته سناتورهای دموکرات از اورگون و واشنگتن با نوشتن نامه‌ای به FCC درخواست کردند که این سازمان صدور مجوز برای برندگان مزایده را به تاخیر بیندازد تا بتوان برای این مشکل راهی پیدا کرد.

 

یک نگرانی اصلی وجود دارد و آن این است که حامل‌های 5G در باند 24 گیگ با سنسورهای حساس ماهواره‌ها تداخل کرده و داده‌های دریافتی را دچار اختلال کنند.

 

 اخبار علمی ,خبرهای علمی,شبکه ۵G

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------