نجات جان عابران با گذرگاه هوشمند عابر پیاده اخبار علمی ,خبرهای علمی,گذرگاه هوشمند
گذرگاه هوشمند عابرپیاده می‌تواند در توسعه محصولات و خدمات نوآورانه مرتبط با شهر هوشمند در نظر گرفته شود.

 به گزارش ایسنا به نقل از نیوزسیتی، براساس آمار و ارقام شورای ایمنی حمل و نقل اروپا (ETSC)، سال گذشته بیش از 25 هزار نفر در جاده‌های اتحادیه اروپا جان خود را از دست دادند و کشورهای اروپای شرقی بیشترین تعداد تلفات جاده‌ای را در سرتاسر اتحادیه اروپا داشتند.

 

هر چند از سال 2001 آمار تلفات ترافیکی در حدود دو برابر کاهش یافته است، اما همچنان حوادث مرتبط با رانندگی و عابران پیاده، به عنوان یکی از دلایل اصلی افزایش مرگ و میر و صدمه دیدن افراد در جاده‌ها و به ویژه شهرهای اروپاست.

 

علاوه بر تاثیر روانی، تاثیرات اقتصادی این موضوع هم قابل توجه است، بنابراین بسیاری از کشورها به دنبال ایجاد روش‌های نوآورانه هستند تا آمار این نوع حوادث را کاهش دهند.

 

یکی از روش‌های ارائه شده در این زمینه، گذرگاه هوشمند عابر پیاده است که شرکت Bercman در شهر تارتو استونی در اروپا ساخته است.

 

سیستم هوشمند عابر پیاده (SPC)، علامت راهنمایی و رانندگی هوشمند است که می‌تواند در هر گذرگاه عابر پیاده از آن استفاده شود.

 

این طراحی با استفاده از هوش مصنوعی و انواع حسگر برای بیش از 30 ویژگی متفاوت در انطباق با شرایط مختلف ترافیکی و آب و هوایی استفاده می‌شود.

 

سیستم هوشمند عابر پیاده SPC می‌تواند عابران پیاده و وسایل نقلیه را ردیابی کند، حرکت آن‌ها را تحت نظر داشته باشد، مسیر آن‌ها را پیش بینی کند و در نتیجه موثرترین سیگنال‌های هشدار دهنده را با توجه به میزان خطر ارائه دهد تا احتمال تصادفات در گذرگاه‌های کنترل نشده کاهش یابد.

 

محققان امیدوارند از این محصول برای خودروهای خودران استفاده کنند. زیرا این وسایل برای بسیاری از گروه‌های سنی از جمله افراد مسن و کودکان مشکلاتی ایجاد می‌کنند.

 

لازم به ذکر است، نخستین گذرگاه هوشمند عابر پیاده در اوایل سال جاری در شهر هلسینکی فنلاند مورد آزمایش قرار گرفت.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------