ابراز احساسات خاص گاوها با سروصداهای اختصاصینتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد زمانی که گاوها از خود سروصدا درمی آورند، باید به دقت به اصوات آنها گوش کرد. علت آن است که هر یک از آنها معنای خاصی دارند. 

به گزارش فارس به نقل از یاهونیوز، بر خلاف آنچه تصور می‌شود صدای هر گاو منحصر و مختص خود این حیوان است و آنها از این طریق در موقعیت‌های مختلف اصوات متفاوتی را از خود خارج می‌کنند که بیان کننده عواطف و احساسات آنها است.

 

 اخبار علمی ,خبرهای علمی,گاو

گاوها حیواناتی اجتماعی هستند که در قالب گله‌های بزرگ زندگی می‌کنند. اما تعامل‌ها و ارتباطات شفاهی آنها از طریق اصواتی که از خود خارج می‌کنند کمتر مورد توجه قرار گرفته است.

 

دانشمندان استرالیایی می‌گویند برخی اصواتی که گاوها از خود خارج می‌کنند ماهیتی مثبت دارد که نشانه رضایت آنها از غذایی است که خورده‌اند یا کیفیت مناسب روابط عاطفی آنها است. در مقابل اگر آنها تغذیه مناسبی نداشته باشند یا مورد کم توجهی یا بی توجهی سایر گاوها قرار بگیرند، از خود اصواتی خارج می‌کنند که نشانه نارضایتی آنهاست.

 

برای انجام این بررسی ۳۳۳ صدای مختلف ۱۳ گاو ضبط شده و مورد بررسی قرار گرفت که در نهایت مشخص شد ابراز احساسات مثبت گاوها بیشتر از ابراز احساسات منفی آنهاست.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------