X

پیش بینی زلزله با سیستم هوش مصنوعی در چین اخبار علمی ,خبرهای علمی, زلزله
محققان چینی از ابداع یک سیستم جدید بررسی دقیق زلزله خبر داده‌اند که از هوش مصنوعی برای برآورد و محاسبه فعالیت لایه‌های مختلف زمین و پیش بینی زلزله استفاده می‌کند. 

به گزارش مهر به نقل از تکنولوژی ریویو، سیستم یادشده به طور آزمایشی در استان‌های یوهان و سی چوآن در جنوب غربی چین برای بررسی زلزله‌های کوچک رخ داده مورد استفاده قرار گرفته است.

 

این سیستم کاملاً خودکار که می‌تواند حجم زیادی از داده‌های لرزشی را بدون دخالت انسان ثبت و تحلیل کند، قادر است دو ثانیه قبل از وقوع زلزله آن را پیش بینی کند. اگر چه این زمان به هیچ وجه برای نجات جان انسان‌ها کافی نیست، اما امید می‌رود در آینده با استفاده از الگوریتم‌های پیشرفته‌تر هوش مصنوعی این زمان باز هم بیشتر شود.

 

این سیستم جدید هوش مصنوعی جایگزین روش‌های سنتی و قدیمی مطالعه بر روی زمین لرزه می‌شود که مبتنی بر شناسایی مرکز وقوع آن، بزرگی، زمان وقوع و عمق مرکز زلزله بر اساس سیگنال‌های مربوط به امواج لرزه‌ای است.

 

چین به عنوان دومین اقتصاد بزرگ جهان و مرکز وقوع برخی از مرگبارترین زلزله‌های تاریخ بشریت همواره در تلاش بوده راهی برای پیش بینی این رویداد طبیعی بیابد. یکی از بزرگترین زلزله‌های تاریخ چین در سال ۱۹۷۶ با قدرت ۷.۶ ریشتر در تانگشان در شمال استان هبی رخ داد که به مرگ حدود ۲۴۲ هزار نفر منجر شد.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------