ایده های طراحی فضای بازی کودکانفضاهای تفریحی کودکان,آشنایی با فضاهای تفریحی کودکان, بهترین فضاهای تفریحی برای کودکان

فضاهای تفریحی کودکان

 

اگر حیاط خانه یا ویلای شخصی شما فضایی دارد که به فکر تجهیز آن برای بازی و سرگرمی بچهها هستید یا به دنبال کارآفرینی در حوزه فضای بازی کودکان هستید، پیشنهاد میکنیم تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید. در این مقاله قصد داریم چند ایده هیجان انگیز، جالب و متفاوت برای طراحی فضای بازی و سرگرمی کودکان را به شما معرفی کنیم.

 

1. پناهگاه یا کلبه چوبی

اولین ایدهای که میخواهیم به شما معرفی کنیم، ساختن یک پناهگاه چوبی است. پناهگاه میتواند یک خیمه چوبی کوچک یا یک کلبه چوبی نُقلی و مجهز باشد، اندازه آن بستگی به فضای باز حیاط خانه یا ویلای شما دارد. بهتر است اطراف کلبه را با تجهیزات خانه بازی مانند استخر توپ، ترامپولین، باکس ماسه بازی یا حتی تاب و سرسره پر کنید تا برای کودکان حسابی سرگرم کننده و جذاب باشد. اگر فضایی که انتخاب میکنید چمن کاری شده نیست، حتماً کف آن را با کفپوشهای فومی یا چمن مصنوعی بپوشانید.

 

2. خانه بازی کودک

ایده بعدی مخصوص افرادی است که فضای بزرگی دارند و میخواهند از آن برای کسب و کار در حوزه کودکان استفاده کنند؛ این ایده، طراحی خانه بازی کودک است. خانه بازی فضایی سرپوشیده و نسبتاً بزرگی است که کلیه امکانات بازی و سرگرمی کودکان 2 تا 7 سال را در خود جای داده است. وسایل بازی خانه بازی کودک شامل تاب و سرسره، شن بازی، ترامپولین، استخر توپ، صخره نوردی، دستگاههای ورزشی و... است که میتوانید آنها را از سایت bazisazan.com تهیه کنید. خانه بازی مخاطبان زیادی را به خود جذب میکند و علاوه بر تفریح کودکان، میتواند بازگشت سرمایه بسیار خوبی برای شما داشته باشد.

 

3. زمین شن یا خاک بازی

اگر فضای حیاط منزل یا ویلای شما کوچک است و امکان نصب تجهیزات بازی بزرگ را ندارید، میتوانید کف آن را چمن کاری کرده و فضایی برای خاک بازی یا شن بازی بچهها فراهم کنید. جعبه خاک بازی بهترین فضا برای ساعتها سرگرم شدن کودکان است. به علاوه اینکه، شن بازی تأثیر بسیار خوبی در رشد خلاقیت، تمرکز، تقویت مهارتهای هنری و تکامل رشد شناختی کودک دارد.

 

فضاهای تفریحی کودکان,آشنایی با فضاهای تفریحی کودکان,خانه بازی کودک

خانه بازی کودک

 

4. صخره نوردی

اگر دیوارهای دور حیاط خالی و رو به فضای سبز هستند، میتوانید دیوارها را به پنلهای صخره نوردی کودک مجهز کنید تا فضایی شاد و مفرح برای ورزش کردن کودکان فراهم شود. این پنلها تجربه صخره نوردی واقعی را برای کودکان ایجاد میکنند، چون تا 1.8 متر ارتفاع داشته و از جنس چوب ساخته شده‌اند. صخره نوردی نه تنها باعث تحرک بیشتر و تخلیه انرژی کودک میشود، بلکه به سلامتی و افزایش قدرت بدنی او نیز کمک میکند.

 

5. پارک بازی خانگی

تاب، سرسره و الاکلنگ، این سه یار قدیمی که از کودکی همراه همه بچهها بوده‌اند، تقریباً در هر فضایی قابل استقرار هستند. فرقی نمیکند فضای مورد نظر شما حیاط یا فضای سبز خانه باشد، داخل اتاق کودک یا حتی اتاقی سرپوشیده، چون نصب و راه اندازی تاب و سرسره پارکی خیلی راحت و سریع انجام میشود. تجهیزات بازی امروزی کوچک و کم جا هستند و فضای زیادی را اشغال نمیکنند، اما کودک شما میتواند حتی در روزهای سرد زمستان هم داخل خانه بازی کند و سرگرم شود.

 

فضاهای تفریحی کودکان,آشنایی با فضاهای تفریحی کودکان,پارک بازی خانگی

پارک بازی خانگی

 

6. پارک بازی فومی کودک

با سازههای فومی میتوانید یک پارک کوچک را در حیاط یا یکی از اتاقهای خانه خود راه بیندازید. پارک بازی فومی شامل رمپ و پلههای مختلف، استخر توپ فومی، تونل فومی، اشکال هندسی فومی و استوانه و نیم دایره است که وزن بسیار سبکی دارند، کم جا، ضد حساسیت و قابل شستشو هستند. اگر فرزند شما بین 1 تا 6 سال دارد، پارک بازی فومی میتواند ایده خوبی برای فضای بازی او در خانه باشد.

 

7. فوتبال دستی و ایرهاکی

و اما آخرین ایدهای که میتوانید برای طراحی فضای بازی پسر بچهها از آن استفاده کنید، میز فوتبال دستی یا میز ایرهاکی است. این بازیها گروهی هستند و میتوانید خودتان هم همراه و هم بازی کودک شوید یا فرصتی برای وقت گذراندن با دوستان کودک فراهم شود.

 

ایدهها برای طراحی فضای باز کودکان مختلف و متنوع است و همه چیز به ابعاد و متراژ فضای بازی و موقعیت آن بستگی دارد. پیشنهاد میکنیم اگر منزلتان فضای سبز و باغچه دارد، حتماً شرایط سرگرمی و تفریح کودک در این فضا را فراهم کنید.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022