X

ورود ۳۵۰ هزار خودرو به مشهد طی ۵ روز/ ادامه تجمعات در قماخبار,اخبار اجتماعی,ورود خودروها به مشهد
مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل خراسان رضوی از ورود 350 هزار خودرو به مشهد طی پنج روز خبر داد.

به گزارش فارس به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی، ابراهیم نصری از ورود 350 هزار خودرو به مشهد طی پنج روز خبر داد و گفت: این آمار مربوط به روزهای 25 اسفند 98 تا فروردین 99 است و در مجموع در این ایام 357 هزار و 598 دستگاه خودرو از پنج محور سرخس- مشهد، چناران-مشهد، فریمان-مشهد، آزادراه باغچه-مشهد و کلات-مشهد وارد مشهد شده اند.

 

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان‌رضوی بیان کرد: از این میزان خودرو ۹۰ درصد معادل ۳۲۰ هزار دستگاه خودرو سواری است که با توجه به ایام نوروزی برای هر خودرو چهار سرنشین در نظر گرفته می‌شود، می‌توان تعداد مسافران ورودی به مشهد طی ۵ روز گذشته را بالغ بر یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر تخمین زد.

 

وی ادامه داد: البته از دو محور محلی شاندیز و میامی نیز ورود مسافر به مشهد انجام می‌شود که در این آمار لحاظ نشده است، لذا باید در نظر داشت این تعداد سفر به نوعی حداقل ترددها به مشهد است.

 

نصری بیان کرد: میزان سفر با خودروی شخصی به مشهد در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۴۱ درصد کاهش داشته است که می‌توان دلیل آن را اعمال سختگیری‌ها در مبادی ورودی و همکاری مردم برای اجتناب از سفر جهت قطع زنجیره شیوع کرونا دانست، اگر محدودیت‌ها با شدت بیشتر اعمال شود و مردم نیز بیشتر به توصیه‌های بهداشتی عمل کنند این کاهش سفرها بیشتر نیز خواهد شد.

 

وی خاطرنشان کرد: باید توجه داشت برخی از این سفرها مربوط به مشهدی‌هایی است که در شهرها و استان‌های دیگر ساکن بوده و زندگی می‌کنند و در ایام نوروز به موطن سابق خود باز می‌شوند لذا عملا بسیاری از این سفر را می‌توان غیرقابل اجتناب دانست.

 

قم آرام نمی‌شود، ادامه تجمعات در این شهر

برترین‌ها نوشت: علیرغم هشدارهای وزارت بهداشت مراسم ها در شهر قم با حضور مردم برگزار می شود.

اخبار,اخبار اجتماعی

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------