پویش انتخاباتی دام جدید کلاهبرداران فضای مجازیپویش انتخاباتی دام جدید کلاهبرداران فضای مجازی،اخبار اجتماعی،خبرهای اجتماعی
پلیس تهران بزرگ هشدار داد: مراقب کلاهبردارانی باشید که با ترفند "پویش انتخاباتی" از کاربران فضای مجازی کلاهبرداری می‌کنند.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، کلاهبرداری از فضای مجازی به شیوه‌های مختلفی انجام می‌شود و اخیراً کلاهبرداران به بهانه پویش‌های انتخاباتی کاربران فضایی مجازی را به نصب اپلیکیشن‌ها ترغیب می‌کنند.

 

چرا که بسیاری از کلاهبرداران فضای مجازی با ترفند ایجاد اپلیکیشن‌های انتخاباتی در پوشش تبلیغ و ارسال آن در شبکه‌های اجتماعی گوناگون و تحریک افراد به دانلود و نصب آن‌ها، دست به سودجویی از کاربران می‌زنند.

 

یکی از شگردهای کلاهبرداران سایبری راه‌اندازی گروه‌هایی در شبکه‌های اجتماعی و دعوت از کاربران برای افزودن مخاطب و جذب فالور است.

 

در این گروه‌ها که با عنوان "اد بزن، پول بگیر" نیز شناخته می‌شوند، این طور به کاربران القاء می‌شود که در ازای دعوت تعداد مشخصی کاربر به گروه، مبالغی به حساب آنان واریز می‌شود. لذا شهروندان بایستی با هوشمندی در فضای مجازی مراقب باند تا در تله‌های این کلاهبرداران گرفتار نشوند.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------