آخرین اخبار جامعه


,اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی

مدارس تهران غیرحضوری شد | مصوبات هشتمین جلسه کارگروه اضطرار آلودگی

کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران اعلام کرد: همه مهدکودک‌ها و پیش‌دبستانی‌های ۲۲ منطقه تهران تعطیل شد. همچنین مدارس ۲۲ منطقه…

درس «موفقیت ایران در کنترل کرونا» اصلاح شددرس موفقیت ایران در کنترل کرونا،اخبار اجتماعی،خبرهای اجتماعی
روابط عمومی و اموربین الملل سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش در خصوص درج موفقیت جمهوری اسلامی ایران در کنترل کرونا در کتاب درسی مطالعات اجتماعی پایه نهم اطلاعیه‌ای را صادر کرد.

به گزارش ایسنا، متن این اطلاعیه به شرح زیر است: در پی درج موفقیت جمهوری اسلامی ایران در کنترل کرونا در کتاب درسی مطالعات اجتماعی پایه نهم چاپ ۱۳۹۹ انتقادها و گاه مواضع تندی توسط برخی افراد اتخاذ شده است.

 

این سازمان با استناد به اظهارات و گزارشات ارائه شده توسط مسئولان وزارت بهداشت و ستاد مقابله با کرونا و تلاش های علمی جمهوری اسلامی ایران در کنترل کرونا و گزارشاتی که مستندات آن در رسانه ها نیز موجود است؛ درپی اقدامات موثر پیک اول کرونا طی سال ۱۳۹۸، که منجر به کاهش آمار فوتی ها به دو رقم نیز شد؛ در آن مقطع زمانی و با توجه به اینکه تحولات اجتماعی و موفقیت‌های جامعه در کتاب های درسی باید منعکس شود؛ این دستاورد کشورمان در کنترل کرونا به دلیل همزمانی با روزآمد سازی کتاب درسی به اختصار در کتاب مذکور قید شده و در سال تحصیلی ۱۳۹۹ نیز در اختیار دانش آموزان قرار گرفت.

 

ازآنجا که به هیچ وجه تداوم انتشار و جهش‌های ویروس کرونا در پیک های متعدد قابل پیش بینی برای هیچ کشوری نبوده و نیست و متأسفانه این بیماری همچنان جان بسیاری از انسان های جهان را تهدید می‌کند؛ با مشاهده اوج گیری بیماری کرونا و عدم پیش بینی زمان و کیفیت مهار کامل این بیماری، این مطلب قبل از شروع انتقادهای اخیر و همزمان با روزآمدسازی سالانه مطالب، توسط کارشناسان این سازمان از کتاب درسی سال ۱۳۹۹ اصلاح و تعدیل و در چاپ جدید ۱۴۰۰ اعمال شده است.

 

شایان ذکر است تعدیل این مطلب دلیل بر نادیده گرفتن تلاش کادر درمان،  پزشکان و دانشمندان کشورمان نیست و قطعا نتایج و مستندات تلاش های آنها در کتاب‌های درسی درج خواهد شد.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------