دستور ویژه مخبر به وزاری نیرو و جهاد کشاورزی برای حل مشکل آب زاینده رود/ عذرخواهی وزیر نیرو از کشاورزانمحمد مخبر،اخبار اجتماعی،خبرهای اجتماعی
کشاورزان و گروه‌هایی از مردم اصفهان در بستر خشک زاینده رود حاضر شدند تا از مسوولان بخواهند برای اجرای مصوبات شورای عالی آب، جاری شدن دوباره زاینده رود و برقراری حقابه‌ها چاره‌اندیشی کنند.

به گزارش ایسنا، همزمان با تجمع هزاران کشاورز اصفهانی و درخواست از مسئولان برای جاری شدن آب در زاینده رود، رئیس‌جمهور به معاون اول خود دستور داد با کشاورزان گفتگو کند.

 

پس از این دستور، محمد مخبر به وزرای نیرو و جهاد کشاورزی ماموریت داد در اسرع وقت برای حل مشکل حوزه آبریز زاینده‌رود در استان‌های چهارمحال و بختیاری، اصفهان و یزد اقدام کنند.

 

مخبر: دولت به‌جد دنبال حل مشکل زاینده‌رود است/ به‌هر وسیله‌ای شده مشکل آب اصفهان را برطرف می‌کنیم

محمد مخبر دقایقی پیش در ارتباط با شبکه خبر با اشاره به تجمع امروز مردم و کشاوزان اصفهان در حمایت از جریان دائمی زاینده‌رود اظهار داشت: باید در درجه نخست یک تشکر از بصیرت انقلابی مردم اصفهان صورت دهم که در طول تاریخ انقلاب نیز این بصیرت وجود داشته است.

 

وی با اشاره به مشکلات خشکسالی در کشور ادامه داد: ما در اکثر استان‌های کشور درگیر مشکل خشکسالی هستیم به طوری که رئیس‌جمهور در یک ماه گذشته 2 بار شورای عالی آب را برگزار کردند و آیت‌الله رئیسی همواره موضوع آب و وضعیت این استان را پیگیری می‌کند.

 

معاون اول رئیس جمهور تصریح کرد: ما در دولت به دنبال این هستیم که مسئله را مدیریت کنیم که این دوره سخت را پشت سر بگذاریم و واقعاً دنبال حل مشکل هستیم.

 

وی با اشاره به وضعیت نامناسب کشاورزان شرق اصفهان تصریح کرد: من شخصاً در جمع این عزیزان در شرق اصفهان حضور داشته‌ام و می‌دانم که وضعیت سختی داشته‌اند و به دنبال آن هستیم که به هر وسیله‌ای که هست و می‌شود، مشکل را برطرف کنیم.

 

مخبر تصریح کرد: 4 استان درگیر مشکل هستند و به دنبال هستیم که هر طور شده مشکل 4 استان به‌ویژه اصفهان برطرف شود و امیدوارم هر چه سریع‌تر در این زمینه به راهکار عملی برسیم.

 

وی اضافه کرد: وزرا در حال کار بر این موضوع هستند و طرح‌هایی را ارائه کرده‌اند و پیشنهاداتی دارند که در حال بررسی آن هستیم و به‌زودی درباره آن اطلاع‌رسانی می‌کنیم. فردا جلسه‌هایی در این زمینه برگزار می‌شود و نتایج آن اعلام خواهد شد.

 

***

 

عذرخواهی وزیر نیرو از کشاورزان اصفهانی

وزیر نیرو گفت: از کشاورزان اصفهانی عذرخواهی می‌کنیم که نمی‌توانیم آن‌طور که لازم است برای کشت آن‌ها آب تهیه کنیم؛ امیدواریم با عنایت خداوند در ماه‌های آینده بتوانیم این کمبود‌ها را جبران کنیم.

 

آقای علی اکبر محرابیان در گفتگو با رسانه ملی افزود: به دستور معاون اول قرار شد برای احیای رودخانه زاینده‌رود اصفهان هر چه سریعتر جلسه‌ای برگزار و وزارت‌خانه‌های جهاد کشاورزی و صمت در کنار وزارت نیرو به صورت فعال وارد شوند.محرابیان ادامه داد: امیدواریم تصمیمات مناسبی را با پیشنهاداتی که در این جلسه مطرح می‌کنیم اتخاذ کنیم و مردم عزیزمان را در مناطق مختلف مطلع و خوشحال کنیم.

 

وی گفت: تلاش می‌کنیم موضوع را به‌نحوی مدیریت کنیم تا آسیبی که برخی از کشاورزان دیده‌اند را به حداقل برسانیم.

 

محرابیان افزود: شرمنده کشاورزان عزیز هستیم که نمی‌توانیم آن‌طور که لازم است برای کشت آن‌ها آب تهیه کنیم از این رو عذرخواهی می‌کنیم و امیدواریم با فضل و عنایت خداوند در ماه‌های آینده بتوانیم این کمبود‌ها را جبران کنیم.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------