آخرین اخبار جامعه


اخبار,اخبار اجتماعی,آیت الله سیستانی

پاسخ های دفتر حضرت آیت الله سیستانی به پرسش هایی درباره تزریق واکسن کرونا: شایسته است به تشخیص پزشکان متخصص و با تجربه اعتماد شود

جماعت شیعیان خوجه در لندن پرسش هایی را درباره واکسن کرونا از محضر مرجع عالیقدر جهان تشیع مطرح کردند که دفتر حضرت آیت الله…


آلایندگی پتروشیمی در گلپایگان، عامل سرطان در برخی از روستاهااخبار,اخبار اجتماعی,پتروشیمی

رئیس شورای بخش مرکزی شهرستان گلپایگان، گفت: 19روستای کنار رودخانه شهرستان گلپایگان از آب آشامیدنی با کیفیت پایینی برخوردار هستند تا جایی که بر روی آب جوشیده آن‌ها ورقه نازک روغنی شکل بر روی سطح آب قرار می‌گیرد.

علی‌اصغر مهراسبی در گفت‌وگو با  ایسنا، اظهار کرد: روستاهای استهلک، غرقاب، دیزیجان و لالان، چهار روستای اطراف منطقه کنار رودخانه هستند که چاه آب آشامیدنی این روستاها در زیر دست کارخانه پتروشیمی قرار دارد و در اثر مواد آلاینده‌ای که توسط این کارخانه پخش‌شده، آب آشامیدنی در این منطقه، عامل ایجاد سرطان شده است.

وی ادامه داد: تعدادی از اهالی روستاها دچار سرطان شده‌اند و تاکنون 3 الی 4 نفر بر اثر این بیماری از دنیا رفته‌اند، بنابراین می‌طلبد که مسئولان در این زمینه پیگیری لازم را انجام دهند و آب آشامیدنی سالم برای این منطقه تأمین شود.

رئیس شورای بخش مرکزی شهرستان گلپایگان، گفت: 19 روستای کنار رودخانه شهرستان گلپایگان که شامل رباط سرخ، سعیدآباد، فرج‌آباد در امامزاده، غرقه، اسفاجرد، رباط محمود، فقستان، ملازجان، ضامن آباد، علی‌آباد، رباط ابوالقاسم، مزرعه، قالقان و ... است از آب آشامیدنی با کیفیت پایینی برخوردار هستند تا جایی که بر روی آب جوشیده آن‌ها ورقه نازک روغنی شکل بر روی سطح آب قرار می‌گیرد.

مهراسبی افزود: برای این روستاها 25 لیتر در ثانیه آب آشامیدنی سالم مشخص کرده‌اند، اما تنها 10 لیتر در ثانیه را تخصیص داده‌اند که قرار شده است به این 10 لیتر، 5 لیتر دیگر اضافه شود، اما نهایتاً 15 لیتر آب در ثانیه هم نیاز این روستاها به آب شرب را تأمین نخواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد: اکنون با پیگیری‌هایی که انجام شده است مدیر آبفای شهرستان می‌گوید برای انتقال آب آشامیدنی به روستاهای منطقه کنار رودخانه، باید مخزن انتقال آب در بالا دست مسکن مهر احداث شود.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------