آخرین اخبار جامعه


اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی, اسحاق جهانگیری

گزارش هزینه‌کرد یک میلیارد یورو برای کرونا اعلام می‌شود/ تصمیم گیری درباره تعطیلی ادارات بر عهده ستاد کروناست

معاون اول رئیس جمهوری درباره سرنوشت دستور وی به رئیس بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه درباره گزارش هزینه کرد یک میلیارد…


ساعات کار ادارات استان تهران تغییر نمی کند اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,
استاندار تهران با بیان اینکه تغییر و کاهش ساعات کار ادارات استان تهران در گذشته برخی نارضایتی هایی را ایجاد کرده بود، گفت: ساعت کاری دستگاه های اجرایی دولتی و غیردولتی تغییر نمی کند. 

به گزارش مهر، انوشیروان محسنی بندپی صبح پنج شنبه در جمع خبرنگاران حاضر در استانداری تهران در خصوص تغییر ساعات کاری ادارات این استان گفت: جلسه ای که به دلیل صرفه جویی در مصرف برق در روزهای باقی مانده از تیر و مرداد در وزارت کشور با حضور وزرای کشور، نیرو و معاونین آنها تشکیل و تصمیماتی در این خصوص اتخاذ شد.

 

وی ضمن تاکید بر مصرف بهینه برق در کشور گفت: طبق این تصمیمات از ۱۵ تیرماه کلیه دستگاه های دولتی و غیر دولتی و نهادهایی مانند شهرداری ها، بانک ها، ادارات تامین اجتماعی، دانشگاه ها و… وسایل سرمایشی را بر اساس الگوی استاندارد دنیا حدود ۲۵ درجه سانتی گراد تنظیم کنند و دما را زیر این میزان نیاورند، که این امر می تواند، در مصرف بهینه برق موثر باشد.

 

استاندار تهران ادامه داد: دستگاه های ذکر شده موظف هستند، مصرف انرژی های خود را نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۰ درصد کاهش دهند، که این کاهش مصرف انرژی می تواند، از طریق نصب مولدها انجام شود و در سال گذشته نیز دستگاه های ملی و استانی در ساعات پیک مصرف و از ساعت ۱۲ الی ۱۶ از این دستگاه های مولد استفاده کنند.

 

محسنی بندپی با بیان اینکه تغییر و کاهش ساعات کار ادارات استان تهران در سال های گذشته برخی نارضایتی هایی را ایجاد کرده بود، گفت: ساعت کاری دستگاه های اجرایی دولتی و غیردولتی در تهران تغییر داده نشده و کاهش پیدا نکرده است و امیدوارم با این صرفه جویی ها قطعی برق نداشته باشیم.

 

وی از پایش دقیق دستگاه های اجرایی در زمینه تبعیت از تصمیمات اتخاذ شده خبر داد و گفت: اگر در مصرف برق صرفه جویی نشود، برق دستگاه های مذکور قطع شده و در مرحله بعدی به دستگاه های نظارتی معرفی می شوند.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------