حجاجی که اقلام ممنوعه داشته باشند، از سفر تمتع منع می‌شوند اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی,داروهای ممنوعه
فرمانده پلیس فرودگاه‌های کشور گفت: همکاران ما در پلیس فرودگاه‌ها از ادامه سفر حجاجی که اقلام یا داروهای ممنوعه عربستان را حمل کنند، جلوگیری خواهند کرد.

 به گزارش مهر، سردار حسن مهری امروز (دوشنبه ۱۷ مهر) در مراسم بدرقه نخستین کاروان حج تمتع ۹۸ که در ترمینال سلام فرودگاه امام خمینی (ره) برگزار شد، اظهار داشت: حجاج مدتی را که در کشوری مهمان هستند ملزم به رعایت قوانین آن کشور خواهند بود.

 

وی افزود: علی‌رغم آنکه بسیاری از حجاج سال‌ها بین ۱۴ تا ۱۵ سال انتظار برای تشرف به حج کشیده‌اند، متأسفانه در سال‌های گذشته شاهد بوده‌ایم که برخی حجاج به دلیل عدم رعایت مقررات ایران و عربستان، به دلیل ارتکاب جرایم، از ادامه سفر آنها به تمتع جلوگیری شده است.

 

سردار مهری تصریح کرد: مواردی مانند حمل اقلام یا داروهای ممنوعه در عربستان جرم محسوب شده و در فرودگاه‌ها نیز قبل از بازرسی، فرماندهان پلیس فرودگاه‌های کشور، موارد مورد نظر را به زائران یادآوری می‌کنند.

 

فرمانده پلیس فرودگاه‌های کشور ادامه داد: امسال اقدام جدیدی انجام دادیم و فرماندهان پلیس فرودگاه‌ها را ملزم کرده‌ایم که از ابتدا تا انتهای سفر در فرودگاه‌ها در مقابل منظر و مرئی زائران قرار گیرند.

 

وی یادآور شد: اگر زائری مرتکب جرم شود، طبق قانون برای وی پرونده قضایی تشکیل می‌شود و از ادامه سفر جلوگیری خواهد شد؛ اگر هم بتواند در ادامه سفر اجازه تشرف پیدا کند، چند روز از هم‌کاروانی‌های خود عقب افتاده است.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------