دستور وزیر آموزش و پرورش برای پیگیری بازار سیاه کتب درسی اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی,وزیر آموزش و پرورش
وزیر آموزش و پرورش گفت: توزیع کتاب درسی به طور کامل در برخی مدارس انجام نشده و ما برای این امور مامورانی را برای رسیدگی در نظر گرفتیم.

به گزارش ایلنا، محسن حاجی میرزایی، وزیر آموزش و پرورش در جمع خبرنگاران پس از نواختن زنگ استکبارستیزی در مدرسه علی اکبر داور با توجه به تاکید مقام معظم رهبری برای لحاظ کردن مفاهیم لانه جاسوسی در کتب درسی گفت: در سندتحول بنیادین پیش بینی هایی برای تدوین محتوای کتب درسی متناسب با ساحت های شش گانه شده است که فکر‌ می‌کنیم به زودی اعمال شود.

 

وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: فرهنگ استکبارستیزی ریشه‌های محکمی در ایران دارد و همین نشانه مقاومت مردمان این کشور است. مردم ما در این زمینه یکپارچه هستند بنابراین این امر در برنامه ریزی درسی هم در دستور کار بوده و انجام خواهد شد.

 

وزیر آموزش و پرورش درباره بازار سیاه کتب درسی گفت: تا جایی که اطلاع دارم توزیع کتاب درسی به طور کامل در برخی مدارس انجام نشده و ما برای این امور مامورانی را برای رسیدگی در نظر گرفتیم.  در حال حاضر آمار آنهایی که ثبت نام نکرده‌اند مشخص شده و آنها شناسایی شده‌اند و با آنها تماس گرفتیم البته برخی ثبت نام اینترنتی نکردند، برخی هم ثبت نام انجام دادند اما مدارس آنها جابجا شده است. البته که برخی مسئولان کوتاهی‌هایی داشته‌اند.

 

وی گفت:  ما با کاغذ یارانه‌ای کتاب چاپ کردیم وقیمت کتب 40 درصد قیمت واقعی است، همچنین تعداد کتب چاپ شده بیش از تعداد دانش آموزان است از این رو نیازی نیست دانش آموزان به کتاب فروشی‌ها مراجعه کنند. همچنین برای کتاب‌های گران قیمت در بازار کتابفروشی ‌ها دستور پیگیری داده شده است. ممکن برخی کتاب‌ها سرقت شده باشد و یا اگر کپی هم شده باشد به طور کل غیرقانونی است. روش توزیع کتاب امسال متفاوت بوده و چون برخی از این اتفاق خوشحال نیستند  بعضا موجب ایجاد فضاسازی‌هایی شده اند اما در حال حاضر مشکلی وجود ندارد‌.

 

حاجی میرزایی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه آیا مصوبه تنظیم بخشی از مقررات مالی، اداری و پشتیبانی آموزش و پرورش در شورای نگهبان رد شده است؟ گفت: بله، شورای نگهبان به اکثر بندها ایراد گرفته است، بندهایی چون اختصاص یک درصد درآمد شرکت ها، اجاره دادن واحدهای آموزشی، اعمال مدرک دوم فرهنگیان و کاهش تنوع مدارس که ملاحظاتی داشته و به مجلس برگشته است. طبق رویه‌ای که بین مجلس و شورای نگهبان برقرار است مجلس نباید به موضوعاتی که شورای عالی انقلاب فرهنگی ورود می‌کند ورود داشته باشد البته این مساله  دو طرفه است.

 

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------