بارش‌های کشور ۱۰درصد نسبت به پارسال کاهش دارد اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی,میزان بارش‌ها
میزان بارش‌های کشور باگذشت بیش از ۱۰۰ روز از سال آبی جدید(مهرماه۹۸ تاآخر شهریور۹۹) درحالی به رقم ۸۹.۷ میلیمتر رسید که در مقایسه با مدت مشابه پارسال (با بارش ۹۹.۳) با رشد منفی ۱۰ درصدی روبرو شده است. 

میزان بارش‌های کشور که تا ۱۰ دی ماه امسال به عدد ۸۹.۷ میلیمتر رسیده در مقایسه با میانگین دوره درازمدت ۵۱ ساله که بارشی ۷۲.۶ میلیمتری را به ثبت رسانده، رشد ۲۴ درصدی دارد که بیانگر آن است بارش‌های اخیر در مقایسه با دوره درازمدت از روند خوبی برخودار شده است.

 

بنا برتازه‌ترین گزارش شرکت مدیریت منابع آب ایران میزان بارش در حوضه آبریز دریای خزر تا ۱۰ دی ماه درحالی به رقم ۱۳۶.۸ رسیده که بارش‌های این حوضه پارسال در همین زمان ۱۸۰ میلیمتر بود ودر مقطع استانی میزان بارش در استان گیلان در همین بازه زمانی به رقم ۴۱۲.۴ میلیمتر رسیده که در مقایسه با بارش این استان در سال گذشته روند منفی در آن مشاهده می‌شود.

 

میزان بارش دراستان مازنداران ۲۹۶.۲ میلیمتر گزارش شده که نسبت به دوره مشابه پارسال این استان(با بارش ۲۶۲.۴ میلیمتر) با رشد مثبت همراه شداما در استان گلستان که ۱۱۳.۵ میلیمتر بارندگی ثبت شده در مقایسه با بارش‌های پارسال(۱۶۶.۵ میلمتر) این استان روند منفی آن نمایان می‌شود.

 

حوضه آبریزخلیج فارس و دریای عمان هم تا ۱۰ دی ماه ۱۶۳.۱ میلیمتر بارش داشته که رقم بارش‌های آن در مقایسه با مدت مشابه پارسال با بارش ۱۸۶.۲ میلیمتررشد منفی دارد.

 

میزان بارش های حوضه آبریز دریاچه ارومیه هم در حالی تا ۱۰ دی ماه به رقم۷۰.۴ میلیمتر که بارش های آن در مدت مشابه پارسال ۱۶۰.۸ میلیمتر بود و این حوضه هم رشد منفی در میزان بارش دارد.

 

حوضه آبریز فلات مرکزی ایران تا ۱۰ دی ماه بارش‌های ۵۳.۴ میلیمتری را تجربه کرده که در مقایسه با پارسال که ۴۶.۶ میلیمتر بارندگی داشت امسال میزان بارش‌های آن رشد مثبت دارد.

 

حوضه آبریز مرزی شرق و قره قوم هم تا ۱۰ دی ماه هر کدام به ترتیب ۲۸.۶ و ۴۲.۷ میلیمتر بارندگی را ثبت کرده اند.

 

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------