محدودیت ترافیکی در آزادراه تهران ــ شمال پس از افتتاح رسمی اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی, محدودیت ترافیکی
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه از اعمال محدودیت ترافیکی در قطعه یک آزادراه تهران ــ شمال پس از افتتاح رسمی خبر داد. به‌گفته خادمی، وزارت راه به‌دنبال کاهش نرخ پیشنهادی عوارض این قطعه است. 

به گزارش تسنیم، خیرالله خادمی در جمع خبرنگاران با بیان این‌که زمان دقیق افتتاح قطعه یک آزادراه که در ماه جاری است، تعیین می‌شود، اظهار کرد: امیدواریم قبل از بهره‌برداری رسمی بتوانیم چند روزی به‌صورت آزمایشی با تعدادی خودروی محدود از این قطعه تردد داشته باشیم.

 

وی ادامه داد: این کار برای آن صورت می‌گیرد تا احتمالاً اگر کم و کسر و نقصی وجود دارد بتوانیم آنها را برطرف کنیم.

 

وی اضافه کرد: برای تردد در حالت عادی هیچ مشکلی در قطعه یک آزادراه نخواهیم داشت، زمانی که پیک ترافیک است محدودیت ترافیکی خاصی را به‌واسطه این‌که در شهرستانک به جاده کنونی چالوس متصل می‌شویم، ممکن است ترافیک در این منطقه به‌اصطلاح پس بزند، اعمال کنیم.

 

معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: با توجه به این مسئله درباره نحوه عبور از قطعه یک آزادراه تهران ــ شمال تصمیم‌گیری می‌شود. ابعاد و نوع کار صورت‌گرفته در آزادراه مشکلی برای تردد ایجاد نمی‌کند، چون ابتدا قطعه یک از آزادراه همت آغاز می‌شود، ممکن است محدودیت ترافیکی باشد که باید با پلیس، سازمان راهداری و سایر ارگان‌های ذی‌ربط برای نحوه عبور وسایل نقلیه مشورت کنیم.

 

خادمی خاطرنشان کرد:‌ در طول روز،‌ تردد وسایل نقلیه از قطعه یک برقرار است، اما ممکن است در برخی مواقع محدودیت ترافیکی در ساعت خاصی اعمال کنیم.

 

وی در پاسخ به پرسشی در خصوص میزان عوارض عبور از قطعه یک آزادراه تهران ــ شمال، گفت:‌ در کمیته مربوطه پیشنهاد‌هایی برای نرخ عوارض ارائه شده و در هیئت دولت نیز این پیشنهاد در حال بررسی است، با کمکی که انجام می‌شود بتواند کاهشی نسبت به برآوردی که در سایر آزادراه‌ها انجام شده، صورت بگیرد.

 

خادمی از اعلام رقم پیشنهادی برای عوارض آزادراه تهران ــ شمال طفره رفت و تصریح کرد:‌ عوارض این قطعه آزادراه به‌صورت الکترونیکی دریافت می‌شود و هیچ‌گونه توقفی در این محور نداریم.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------