X

درخواست رئیس سازمان مدیریت بحران از مردم برای مقابله با کرونا اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی,اسماعیل نجار
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور که به کرونا مبتلا شده بود پس از بهبود از شهروندان درخواست کرد که برای قطع زنجیره انتقال در روزهای پیش رو حتما در خانه بمانند.

اسماعیل نجار در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به ابتلایش به کرونا اظهار کرد: کرونا بیماری است که به سرعت منتقل شده و حتی ممکن است نحوه انتقال آن به گونه‌ای باشد که خود ما هم نفهمیم از سوی چه کسی یا در کدام محل یا زمان به آن مبتلا شده‌ایم. این بیماری دوره نهفتگی و درمان طولانی دارد از این رو ممکن است هر فرد تا زمان بهبودی کامل همچنان ناقل این ویروس باشد به همین دلیل درخواست سازمان مدیریت بحران کشور از تمامی شهروندان این است که در طول تعطیلات نوروز و روزهای باقی مانده از سال ۹۸ را حتما در خانه بمانند و از انجام ترددهای غیرضروری خودداری کنند.

 

وی با بیان اینکه متأسفانه برخی از مردم کرونا را جدی نگرفته‌اند، گفت: خطر این ویروس جدی است و به همین دلیل نیز باید زنجیره انتقالش قطع شود. یکی از مواردی که نگرانی‌هایی در مورد آن وجود دارد بحث چهارشنبه‌سوری است. از این رو خواهش ما از شهروندان این است که در این شب نیز حتما در خانه بمانند.

 

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور درباره برخی از انتقادات مطرح شده از سوی سازمان مدیریت بحران نیز اظهار کرد: بنده پس از بهبود روند درمان و طی کردن دوران قرنطینه با موافقت پزشک معالج در محل کار حاضر شدم و اقدامات مربوط به سازمان انجام می‌شود ضمن اینکه در دوران قرنطینه نیز تمام امور مربوط به سازمان انجام شده و هیچ مشکل و مسئله بر زمین مانده‌ای وجود ندارد.

 

وی افزود: مهم‌ترین راه مقابله با کرونا این است که به آن مبتلا نشویم و برای مبتلا نشدن به آن هم باید اصول بهداشتی و دستورالعمل‌ها را رعایت کنیم. در مورد افراد مبتلا نیز یکی از موثرترین راهکارها استراحت و رعایت موارد بهداشتی است اما تأکید می‌کنم که مهمترین راهکار برای شکست کرونا این است که اصلا به آن مبتلا نشویم و این امر با اقدامات پیشگیرانه و به ویژه حضور در خانه ممکن است.

 

نجار با بیان اینکه بسیاری از انتقادات را به زودی و در زمان خودش پاسخ خواهیم داد، خاطر نشان کرد: امروز زمانی است که همه با هم باید برای مقابله با ویروس کرونا تلاش کنیم.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------