آخرین اخبار جامعه


اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی, زالی

آخرین وضعیت کرونا در تهران از زبان زالی

فرمانده ستاد مقابله با کرونا ویروس در کلانشهرتهران در آستانه تغییر الگوی کاری ادارات به کارمندان توصیه کرد که فاصله گذاری…


احتمال وقوع سیلاب در ۱۲ استانبراساس پیش‌بینی‌ها توسط پژوهشکده مطالعات و تحقیقات منابع آب موسسه تحقیقات آب وزارت نیرو، احتمال وقوع سیلاب در بازه زمانی ۶ تا ۱۲ اردیبهشت در چند استان کشور وجود دارد. 

به گزارش ایسنا، مقادیر تجمعی بارش‌های پیش بینی شده در نیمه اول اردیبهشت در سطح کشور تعیین شده است، براین اساس وقوع بارش در هفته اول برای نواحی واقع در نوار شمالی، شمال غرب، غرب، جنوب غربی و بخش‌هایی از مرکز کشور پیش بینی شده است که در استان‌های البرز، تهران، مازندران، مرکزی، لرستان، خوزستان، چهار محال و بختیاری، فارس، کهگیلویه و بویراحمد، کرمان، خراسان شمالی و خراسان رضوی می تواند با ریسک وقوع سیلاب همراه باشد.

 

وقوع بارش با توجه به چشم انداز پیش بینی شده برای هفته دوم (۱۳ تا ۱۹ اردیبهشت) در نواحی شمال، شمال غرب، غرب و بخش‌هایی از مرکز کشور مورد انتظار است. 

 

بارش‌ها در مناطق غربی و نیز نواحی البرز میانی قابل ملاحظه پیش بینی شده است.  

 

 اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی,سیلاب

همچنین بر اساس آخرین آمار ارائه شده درخصوص میزان بارش‌ها نیز باید گفت که از اول مهرماه تا هفتم اردیبهشت‌ماه میزان بارش‌ها نسبت به سال گذشته در زمان مشابه ۱۰ رصد منفی و نسبت به میانگین ۱۱ ساله ۴۱ درصد مثبت و نسبت به میانگین ۵۱ ساله ۳۲ درصد مثبت بوده است.

 

میزان بارش‌ها در حوضه دریای خزر نسبت به سال گذشته ۲۰ درصد منفی، در حوضه خلیج فارس و دریای عمان ۱۹ درصد منفی، در حوزه قره قوم سه درصد منفی و در حوضه دریاچه ارومیه ۳۰ درصد منفی بوده است. این آمار برای دو حوضه فلات مرکزی و حوضه مرزی شرقی مثبت بوده و میزان بارش‌ها در این حوضه هر کدام به ترتیب شش و ۴۲ درصد نسبت به سال گذشته مثبت بوده است. 

 

 اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی,سیلاب

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------