آخرین اخبار جامعه


اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی, زالی

آخرین وضعیت کرونا در تهران از زبان زالی

فرمانده ستاد مقابله با کرونا ویروس در کلانشهرتهران در آستانه تغییر الگوی کاری ادارات به کارمندان توصیه کرد که فاصله گذاری…


استان تهران از بحران فرونشست خارج می‌شود اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی,فرونشست
با اجرای ۴ طرح در قالب دو تصفیه خانه آب، جایگزینی منابع آب زیرزمینی با پساب و تعیین تکلیف چاه‌های بدون پروانه، فرونشست تهران از حالت بحرانی خارج می‌شود.

 به گزارش  صدا و سیما، سیدحسن رضوی، گفت: با راه اندازی تصفیه خانه هفتم تهران تاکنون ۱۰۰ حلقه چاه خاموش شده است و با راه اندازی تصفیه خانه ششم تهران نیز تا اوایل تابستان، حدود ۱۰۰ حلقه دیگر از چاه‌های آب در ابتدای دشت شهریار خاموش می شود. 

 

وی با اشاره به امضای تفاهم نامه با شهرداری تهران برای جایگزین کردن پساب بجای برداشت از سفره‌ها آب زیرزمینی گفت: هم اکنون شهرداری تهران ۲۳۰ میلیون مترمکعب آب از سفره‌های آب زیرزمینی برداشت می‌کند که ۲۰۰ میلیون مترمکعب آن تا ۵ سال آینده با پساب جایگزین خواهد شد.

 

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران با اشاره به تعیین تکلیف چاه‌های بدون پروانه ادامه داد: طبق مجوز صادر شده از سوی وزارت نیرو، چاه‌های بدون پروانه صنعتی و خدماتی در قالب بخشنامه تخصیص و چاه‌های خانگی در قالب بخشنامه تغییر کاربری، از شبکه آب شهری به منابع آب زیر زمینی، تعیین تکلیف می‌شوند.

 

رضوی با تاکید بر اخطار داده شده به مالکان چاه‌ها برای مراجعه به شرکت آب منطقه‌ای تهران گفت: اگر چاه‌ها شاکی نداشته و یا در حریم چاه‌های دیگر قرار نگرفته باشند، مجوز آن‌ها صادر خواهد شد. هم اکنون ۱۰ هزار حلقه چاه آب بدون پروانه در استان و شهر تهران شناسایی شده که ۱۰ درصد از آن‌ها صنعتی است.

 

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران افزود: با برنامه ریزی‌های انجام شده تا ۲ سال آینده ۳۰۰ میلیون مترمکعب و تا ۶ سال آینده ۵۰۰ میلیون مترمکعب برداشت از آب‌های زیرزمینی با آب‌های سطحی جایگزین خواهد شد.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------